Naujienų srautas

Gyvenimas2019.08.01 20:35

Lietuvos vaikų širdis užkariauja iš svajų pasaulio į „Youtube“ kanalą atkeliavę Jausmučiai

žiūrėkite reportažą

Išmaniųjų technologijų amžiuje vienas iš populiariausių būdų užimti vaikų dėmesį – platforma „Youtube“. Nors joje gausu spalvingų, muzikalių, įtraukiančių vaizdo įrašų, tačiau dažniausiai jie yra pateikiami tik anglų kalba. Dėl šios priežasties sesės Jovilė ir Dovilė sukūrė du sapnų pasaulio personažus – Jausmučius ir perkėlė juos į interneto erdvę.

Seserys – Jovilė ir Dovilė, iš svajų pasaulio į interneto erdvę perkėlė du spalvingus personažus – Taigi ir Wow.

„Ne viena mama, auginanti mažametį, pasiguodžia mums, kad šiuo metu neišgirsta lietuviškų dainų, galinčių pamokyti vaikus valyti dantukus ar skaičiuoti. „Youtube“ kanale skamba vien tik angliška muzika. Dėl šios priežasties, mes pagalvojome, kad pačios galėtume tai sukurti“, – pasakojo Jausmučių idėjos autorė Dovilė Imbrasaitė.

Jausmučių nuotykiai ir išdaigos prasideda nuo istorijos, kad juos susapnavo vaikas. Skirtingose laidose rimtasis Taigi ir smalsusis Wow susipažįsta su Žemės planeta. Jų nuotykius kas kartą lydi vis kitos dainos, kūrybinės dirbtuvės ar šmaikštūs pasikalbėjimai. Šių dviejų spalvingų personažų noras pažinti, patirti, pabandyti – atspindi ir jų kūrėjų polinkį į avantiūras.

„Jausmučiai atsirado be jokio biudžeto. Viską darėme, kūrėme iš savo lėšų, iš idėjos ir šiek tiek išnaudojome savo geriausius draugus. Pavyzdžiui, muzikos įrašų autorius – draugas iš Izraelio. Taigi, visos jo dainos yra įrašytos būtent ten, atsiųstos mums ir dar net kartais įrašytos su lietuvišku tekstu, kaip jis pats dainuoja“, – sakė laidos vaikams autorė Dovilė.

Visos laidelės dekoracijos, apranga ir kitos detalės yra rankų darbo – ir pačių sesių, ir geranoriškų jų draugų.

„Iš pradžių sugalvojome, kad Jausmučių apranga bus rožinės ir žalios spalvos. Tik vėliau pamatėme, kad ta žalia apranga nelabai tinka atskleisti visas mūsų idėjas. Tai teko viską persiūti iš naujo“, – LRT TELEVIZIJOS laidai „Labas rytas, Lietuva“ pasakojo pašnekovė.

Prie Jausmučių laidos kūrimo prisideda ir Anykščių rajone gyvenanti Dovilės ir Jovilės mama Jolanta. Jai šios idėjos įgyvendinimas – laisvalaikis, po įtemptos darbo dienos.

„Aš kuriu eiles, kurias dukros paverčia dainelėmis. Sulaukiu tokių jų prašymų – mums reikia dainos apie žodžius – ačiū ir prašau, arba apie draugus. Tik tada prasideda didžioji mano kūryba“, – mintimis dalijosi laidelės autorių mama Jolanta.

Nors Jausmučių idėja gyvuoja beveik 4 metus, laidelė šiemet atšventė tik pirmą tikrą savo gimtadienį. Merginas labiausiai džiugina, kad vaikai jau atpažįsta jų kūrinius, drauge traukia daineles.

„Dalyvavome „Gatvės muzikos dienoje“. Ir tiesiog, mes dainavome gatvėje savo dainas, kai tuo pat metu atbėgo mama su dukryte ir ėmė prašyti, ar galime joms sudainuoti „Draugo“ dainą. Užplūdo toks geras jausmas, kad kažkas žino apie mūsų kūrybą. Taigi, dainuodamos galvojome, kad tik nesuklystume“, – džiaugsmo neslėpė Dovilė.

Šiuo metu Jausmučių projektas auga. Pasitelkdamos muziką, vaidybą, žaidimus ir spalvas, merginos stengiasi vaikams parodyti kuo daugiau juos supančio pasaulio detalių.

Du susapnuoti personažai internete jau draugauja su būriu vaikų. Pašnekovės tikisi, kad laikui bėgant ir daugiau kūrybinių idėjų bus įgyvendinta.

Išsamiau – laidos įraše (nuo 12.20 min.):

Jovilė ir Dovilė – iš svajų pasaulio į „Youtube“ kanalą perkėlė „Jausmučių“ keliones
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi