Gyvenimas

2019.08.01 11:51

Kaune įrengta pirmoji Lietuvoje pažintinė šunų trasa

LRT.lt2019.08.01 11:51

Dešimtys šunimis vedinų šeimininkų – tiek dvikojų ir keturkojų ėjikų Kauno Draugystės parkas dar nematė. Trečiadienio vakarą jie išbandė pirmąją Lietuvoje interaktyvią pažintinę šunų trasą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Du kilometrai žingsniavimo – įveikti šį atstumą nebuvo sunku net draugiškajam trasos sumanytojos, sveikatingumo motyvatorės Vlados Musvydaitės augintiniui Vingiui.

„Visuomet norisi nustebinti ėjikus, ir šįkart duoklę atidavėme žmonėms, turintiems augintinių. Norime įprasminti jų ėjimą“, – sako V. Musvydaitė.

Sukurti šunų trasą jai idėja kilo ne vien dėl noro nustebinti, bet ir siekiant atkreipti šeimininkų dėmesį į savo augintinių priežiūrą.

„Turime galvoti ne tik apie savo, bet ir apie augintinių sveikatą. Dažnai su jais daug vaikštome parkuose, miškuose, reikia pagalvoti apie visapusišką apsaugą“, – tikina V. Musvydaitė, į žygį keliavusi su jau ne vieną mobilios programėlės #walk15 trasą išmėginusiu Vingiu.

Renginio organizatoriai einantiems su šunimis paruošė staigmeną – interaktyvias stoteles, kuriose buvo galima sužinoti įdomių faktų apie šiuos gyvūnus.

Pavyzdžiui, stabtelėję ekstremalaus sporto aikštelėje, žmonės galėjo išgirsti, kad pasaulyje yra apie 400 mln. šunų, lauko treniruoklių stotelėje įsiminė didžiausius, aukščiausius ir mažiausius jų atstovus, o štai šunų dresavimo aikštelėje į galvas įkrito faktas, kad šuns ir žmogaus draugystė trunka apie 15 tūkst. metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.