Gyvenimas

2019.08.01 11:22

Gražiausio Vilniaus balkono savininkė šiemet kompoziciją skyrė sunkia liga sirgusiam draugui

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.08.01 11:22

Gražias ryto ir vakaro akimirkas medicinos mokslų daktarė Rita Krikštopaitytė  mielai leidžia savo namų Vilniuje balkone.  Jos gėlėmis apsodintas balkonas gali būti vadinamas gražiausiu sostinėje – būtent tokiu oficialiu apdovanojimu Ritos pomėgis yra įvertintas ne kartą.

Senamiesčio praeivių dėmesys priverčia pasitempti ne tik LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ pašnekovę, bet ir aplinkinių balkonų savininkus.

„Didžiausias apdovanojimas, kai pažvelgi pro savo balkono kampą ir išvysti fotografuojančius ir tavo augalais besižavinčius praeivius. Viliuosi, kad mano pomėgis puošia Vilniaus miestą“, – sakė R. Krikštopaitytė.

Rita su šeima šiame bute gyvena daugiau nei 60 metų. Balkoną puošdavo jos mama, tik anuo metu nebuvo tokio gausaus gėlių pasirinkimo. Rita sako tiesiog tęsianti mamos tradiciją, o pastaruosius 10 metų, kasmet iš naujo apželdinus balkoną, jis paskiriamas vis kitai progai ar žmogui.

„Kai buvo dukros vestuvės, balkonas pražydo balta spalva. Taip pat, savo prižiūrimus augalus buvau skyrusi ir anūkėlės krikštynų progai. O šiais metais gėlių kompoziciją skirta geram šeimos draugui, kuris laimėjo kovą su sunkia liga“, – teigė Rita.

Ritos anūkams balkonas virsta žaidimų aikštele, čia jie randa ir prisirpusių šilauogių, braškių, pomidorų ir agurkų. Augalus tenka laistyti dukart per dieną, juk viskas, ką nori turėti gražaus, reikalauja darbo – sako Rita, vis dėlto gausiai žydinčios erdvės priežiūrą vadinanti malonumu.

„Laimei, mūsų balkonas yra gana didelis. Dėl to aš turiu pakankamai erdvės išreikšti savo fantaziją. Išeini į balkoną ir visos negandos užsimiršta“, – mintimis dalijosi balkono savininkė.

Balkonas – artimiausia vieta, vos nuo žingsnio per slenkstį gryno oro ir gamtos link, pritaria interjero dizainerė Vaiva Klezienė. Tiesa, pastebi ir tai, kad dažnai ši erdvė pavirsta sandėliuku nenaudojamiems daiktams laikyti ir gali nė iš tolo nepriminti jaukios poilsio zonos.

Veiklų planavimas – tokį raktą į balkono tvarką įvardija interjero specialistė ir tikina – suplanavus didesniame balkone gali tapti net kelios funkcinės zonos -poilsio erdvė, nedidelis valgomasis, žalioji augalų oazė, sporto kampelis, vaikų žaidimų aikštelė ir ta pati vieta daiktams sandėliuoti – tik daryti tai tvarkingai ir estetiškai.

„Dažniausiai tai yra ilga patalpa, todėl prie vienos iš balkono sienų patariu įrengti aukštą lentyną ir tokiu būdu išnaudoti patalpos aukštį, bet ne plotį. Daugelis mūsų važinėjamės dviračiais, paspirtukais. Balkonas – patogi tokių priemonių laikymo vieta, tik juos čia galime kabinti ant sienų, o ne statyti. Taip bus sutaupoma papildomos vietos ir balkonas taps jaukesnis“, – patarimus dalijo interjero dizainerė Vaiva Klezienė.

Ant sienų, pasak pašnekovės, galima kabinti ir kai kuriuos baldus, kaip kad svečiams skirtas sulankstomas kėdes, kurios nenaudojamos kasdien. Kaip ir skalbinių džiovyklę ar kitus rečiau naudojamus daiktus. Čia telpa ir daugiau gėlių, jei jos pasodintos pakabinamuose vazonuose.

Įrengiant balkoną dizainerė pataria galvoti ir apie tai, kas džiugina – kas čia turėtų tilpti, kad galėtumėte visavertiškai ilsėtis net ir neišėję iš namų.

Išsamiau – laidos įraše (nuo 12.48 min.):

„Labas rytas, Lietuva“ I dalis. Vieno gražiausių sostinės balkonų savininkė: tęsiu mamos tradiciją
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.