Gyvenimas

2019.08.02 19:16

„Beatos virtuvės“ viešnia parodė, kaip kepti šakočio pusbrolį

LRT TELEVIZIJOS laida „Beatos virtuvė“, LRT.lt2019.08.02 19:16

Sotus ir saikingai saldus – taip šakočio pusbrolį apibūdina tinklaraštininkė iš Vilniaus Renata Lapė. Jai šis kepinys skaniausias, kai mėgaujasi gerdama rytinę kavą.

Paklausta, kodėl desertas vadinamas šakočio pusbroliu, R. Lapė atsakė, kad tik todėl, jog kepamas orkaitėje ir jame nėra skylutės. Tešla ir skonis – visai kaip tikrojo šakočio.

R. Lapė atskleidė ir vieną papildomą ingredientą, kurio originaliame šakočio recepte nėra, tačiau jis kepiniui suteikia trapumo. Tai – krakmolas.

Šakočio pusbroliui reikės:

7 kiaušinių

200 g miltų

350 g sviesto

350 g cukraus

150 g krakmolo

3 šaukštų grietinės

1 šaukštelio vanilinio cukraus

Gaminimo būdas – laidos įraše:

„Mano firminis tortas“: šakočio pusbrolis

Primename, kad vyksta populiariausio „Beatos virtuvės“ torto rinkimai LRT feisbuko paskyroje – čia už labiausiai patikusį kepinį galima atiduoti savo balsą spaudžiant ant jo nuotraukos „patinka“.

Birželio mėnesį buvo galima balsuoti už rudens, liepą – už žiemos, o rugpjūtį – už pavasario sezono tortus. Sezonų nugalėtojais taps daugiausiai „patinka“ gavę kepinių autoriai.

Rugsėjį iš šių trijų bus renkamas geriausias metų tortas. Juo taip pat taps tas, kuris surinks daugiausiai „patinka“. Konkurso dalyvių ir nugalėtojų laukia „Beatos virtuvės“ prizai.

Pradžiuginsime ir balsuojančius už geriausią kepinį. Laimingieji bus išrinkti burtų keliu, jiems atiteks LRT prizai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.