Naujienų srautas

Gyvenimas2019.07.31 18:18

Dviguba šventė: kartu su rašytoja Joanne K. Rowling gimtadienį mini ir Haris Poteris

LRT.lt 2019.07.31 18:18

Mažasis burtininkas Haris Poteris mini gimtadienį. Prieš 22-ejus metus išleista knyga „Haris Poteris ir išminties akmuo“ dar ir šiandien yra vienas populiariausių kūrinių visame pasaulyje. Beje, liepos 31-ąją gimtadienį švenčia ne tik mažasis burtininkas, bet ir knygų autorė Joanne K. Rowling. Jai sukanka 54-eri.

Haris Poteris – britų rašytojos Joannos K. Rowling septynių fantastinių romanų serijos herojus. Serijos knygos nukelia į Hogvartso kerėjimo ir burtų mokyklą, kurioje mokosi jaunieji burtininkai, o pagrindinis jų, Haris Poteris, kartu su draugais bando nugalėti piktąjį Voldemortą.

Knygose trys draugai, Haris, Ronis ir Hermiona kovoja su piktuoju burtininku Voldemortu, susipažįsta su burtų ir magijos pasauliu bei sprendžia asmenines gyvenimo dramas.

Išleidus pirmąją knygą – „Haris Poteris ir Išminties akmuo“ 1997 metais istorija įgavo didžiulį populiarumą, kritikų pripažinimą ir komercinę sėkmę visame pasaulyje. Pagal šias knygas imta kurti filmus, vaizdo žaidimus, pramogų parkus.

Išsamiau – reportaže (nuo 56.10 min.):

1997-aisiais išleista pirmoji knyga „Haris Poteris ir Išminties akmuo“ ir šiandien yra vienas populiariausių kūrinių visame pasaulyje
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi