Gyvenimas

2019.07.31 10:40

Menininkai jau konstruoja būsimą Baltijos keliui skirtą radijo imtuvų instaliaciją

žiūrėkite reportažą
LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2019.07.31 10:40

Minint Baltijos kelio 30-metį Katedros aikštėje iškils milžiniška instaliacija, padaryta iš senų radijo imtuvų. Vieni iš šios idėjos autorių, menininkai Viačeslavas Mickevičius ir Ieva Makauskaitė jau darbuojasi su 300 radijo imtuvų ir patefonų, skambėsiančių viena daina.

Menininkų Viačeslavo Mickevičiaus ir Ievos Makauskaitės namuose šiuo metu sujudimas. Į jų namus atkeliavę beveik 300 senų radijo imtuvai ir patefonai, kurie bus perkeliami į Katedros aikštę. Neretai namuose antikvarine vertybe tapęs turtas taps neįkainojama Lietuvos žmonių dovana Baltijos kelio 30-mečio paminėjimo instaliacijai.

„Baltijos kelias mano šeimai reiškė išties daug. Kai žiūrime senas nuotraukas, visuomet pasvarstome, kaip žmonės sugebėjo be išmaniųjų technologijų suorganizuoti tokį žygdarbį. Manau, kad šiuo atveju svarbiausią vaidmenį suvaidino – radijo imtuvas. Dėl šios priežasties norime atiduoti savotišką padėką radijui ir sukurti meninę instaliaciją“, – sakė V. Mickevičius.

Tiesa, idėja sukurti šią instaliaciją menininkams gimė atsitiktinai. Patys besižavintys senais radijo imtuvais kūrėjai savo namuose jų buvo sukaupę beveik šimtą ir svajojo turėti patys originalią namų ir renginių dekoraciją.

Šiuo metu skaičiuojama, kad instaliacijos kūrėjus pasiekė daugiau nei 300 radijo imtuvų, senų patefonų ir magnetofonų. Tikimasi, kad rugpjūčio 23 d. vakarą Katedros aikštėje jų užgros 650. Instaliaciją sudarantys radijo imtuvai bus skirti kiekvienam Baltijos kelio kilometrui.

Anot Lietuvos pašto atstovės Vaidos Budrienės, daugiausia radijo imtuvų padovanojo Vilniuje gyvenantys žmonės. Užslėptus lobius jie atrado senelių namuose, palėpėse, rūsiuose. V. Budrienė džiaugėsi, kad surinkta tiek daug imtuvų ir akcija vis dar tęsiasi.

Planuojama, kad šios radijo imtuvų instaliacijos dydis sieks 7 metrus ir bus 9 metrų pločio, o ją sudarys 650 radijo imtuvai, nes būtent tiek kilometrų buvo nusidriekusi gyva žmonių grandinė – Baltijos kelias.

Nuaidėjus Baltijos kelio renginiams, instaliacija iš Katedros aikštės persikes ir į kitų Lietuvos miestų aikštes bei gatves.

Išsamiau – laidos įraše:

Radijo imtuvų instaliacijos kūryba, skirta Baltijos 30-mečiui paminėti, įgauna pagreitį
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt