Gyvenimas

2019.07.28 16:00

Suvalkijos perlu vadinamas Paežerių dvaras kai kuriems primena net Versalį

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.07.28 16:00

Vieni, apsilankę Paežerių dvare, aptinka senosios Graikijos ar Anglijos elementų, kitiems dvaro rūmai primena Versalio rūmus. Suvalkijos perlu vadinamame Paežerių dvare šeštadienį lankėsi LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ komanda.

Pasak istoriko Antano Žilinsko, atvykus į Vilkaviškio rajone esantį Paežerių dvarą, galima pasijusti lyg 18 amžiuje. Klasicizmo stiliaus dvaro rūmus suprojektavo architektas Martynas Knakfusas.

Vaizdingoje vietoje, ežero pakrantėje pastatyti rūmus užsakė LDK didikas Simonas Zabiela. Jis pageidavo, kad statinys primintų senovės Graikiją, todėl čia stūkso aukštos kolonos, o sienos puoštos graikų dievų ir mitologinių būtybių figūromis.

Įspūdingas ir rūmų vidus. Muzikos ir šokių vakarus menančiose salėse išpuoštos ne tik sienos, bet ir lubos. Pasak A. Žilinsko, į dvarą atvykę užsieniečiai dažnai jį lygina su rūmais, matytais Sankt Peterburge, Versalyje, Anglijos miestuose.

Paežerių dvaro rūmuose yra gyvenęs Vasario 16-osios akto signataras Jonas Vailokaitis. Prabangi rezidencija buvo tapusi ir Vokietijos generalinio komisaro Lietuvoje Adriano von Rentelno namais. Karo metais būtent čia vykdavo vokiečių aukščiausios valdžios suvažiavimai.

Nors A. Žilinskas gąsdino, kad dvare gyvena ir vaiduoklių, tai neatbaido turistų, norinčių apžiūrėti šią įdomią Vilkaviškio rajono vietą.

Ekskursija po Paežerių dvarą, pasakojimai apie rūmų ypatybes, čia vykstančių edukacinių veiklų pristatymai – dviejose laidos „Labas rytas, Lietuva“ dalyse:

Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis I dalis. Ekskursija ir pažintis su Paežerių dvaru
Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis II dalis. Kokia neįprasta kava Jonas Basanavičius smaguriaudavo rytais?
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.