Gyvenimas

2019.07.28 13:10

Kasmet į Vilkaviškį atvyksta svečias iš Izraelio: įkvepia visą rajoną

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.07.28 13:10

Izraelyje gyvenantis Ralphas Salingeris savo šaknimis pradėjo domėtis tik gimus dukrai, 1982-aisiais. Iki tol jis save laikė labiau pasaulio piliečiu nei žydu. Giminystės ryšių paieškos vyrą atvedė iki Vilkaviškio.

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ pašnekovas sakė, kad kai tapo tėvas, ėmė kelti klausimus, o kas yra jis pats, kas buvo jo tėvas. Ėmęs gilintis į šeimos istoriją, R. Salingeris sudarė 18 a. pradžią siekiantį giminės medį. Jis išsiaiškino, kad pirmasis iš giminės Vilkaviškio rajone, Pilviškiuose dar 19 amžiuje apsigyveno jo senelio dėdė.

Pats R. Salingeris yra gimęs Didžiojoje Britanijoje, augo Naujoje Zelandijoje.

R. Salingeris Lietuvą lanko jau daugybę metų. Iš pradžių ieškojo ir tvarkė artimųjų kapus, vėliau įsitraukė į daugiau veiklų, yra sudaręs Vilkaviškio žydų duomenų bazę.

Dabar į Lietuvą atvyksta bent vieną kartą per metus, Vilkaviškyje surengia Tarptautinės holokausto aukų atminimo dienos minėjimą.

Vilkaviškio gyventojai svečią puikiai pažįsta ir vadina jį „mūsų Ralfu“. Jam yra suteiktas Vilkaviškio garbės piliečio vardas.

Vilkaviškio visuomenininkė Inga Baurienė sakė, kad R. Salingerio darbai labai įkvepia vietinius gyventojus. Jie mielai padeda R. Salingeriui, imasi aplinkos tvarkymo darbų, tereikia juos pakviesti. R. Salingerio istorija įkvėpė ir pačią I. Baurienę. Pradėjusi lankyti gidų kursus ji pasirinko būtent žydiškosios Vilkaviškio istorijos temą.

R. Salingeris ryšių su Lietuva nenutraukia ir tada, kai gyvena Izraelyje. Keliaudamas nuo Baltijos iki Bengalijos pas jį buvo užsukęs ir apsistojęs LRT žurnalistas Rimas Bružas. Dabar viešėdamas Vilkaviškyje R. Salingeris visą laiką nešiojo R. Bružo dovanotą Lietuvos vėliavos spalvų apyrankę.

Pokalbis su R. Salingeriu – laidos įraše (nuo 44.12 min.):

Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis I dalis. Ekskursija ir pažintis su Paežerių dvaru
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.