Gyvenimas

2019.07.27 15:20

Indonezijos policininkams įsakyta numesti svorio

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.07.27 15:20

Indonezijos policijos vadovybė, matyt, atsižvelgė į gana prastą nutukimo statistiką šalyje ir pradėjo originalią programą, skirtą pareigūnams, kurie turi antsvorio. Pirmiausia susirūpinta aukštesnio rango storais policininkais. Tikimasi, kad jų problemas išspręs intensyvūs aerobikos, plaukimo ir bėgiojimo kursai.

Į pirmąją lieknėjimą programą pateko 50 policijos pareigūnų. Policininkų lieknėjimo programą inicijavo Rytų Javos provincijos vadovybė. Oficialiai nėra komentuojama, ar tai tikrai savanoriški kursai, bet atrodo, kad jų dalyviai negaili prakaito, kad susigražintų sportišką formą.

„Kūno forma parodo, ar pareigūnas tinkamas tarnauti visuomenei. Manau visi šie iš provincijos policijos vadovybės ir policijos akademijos atrinkti pareigūnai negali pasigirti idealiu svoriu. Pagal mūsų normas idealus policijos pareigūno svoris turėtų būti skaičiuojamas iš ūgio centimetrais atėmus šimtą dešimt“, – sako Rytų Javos policijos atstovas Rans Barung Mangera.

Taip 170 cm ūgio Indonezijos policininkas turėtų sverti ne daugiau kaip 60 kg. Tiems, kurie viršiją šią normą, pavyzdžiui daugiau kaip du kartus, teks tikrai nemažai paprakaituoti.

„Esu pareigūnas Ivanas Sutanto iš Rytų Javos viešosios policijos vadovybės padalinio. Dabar vykdau kūno masės indekso programą nacionalinėje policijos akademijoje, nes turiu antsvorio. Po trijų savaičių treniruočių numečiau pusketvirto kilogramo – nuo 126 kg iki 122,5 kg“, – kalba pareigūnas.

Pasaulinė nutukimo statistika rodo, kad daugiausia antsvorio turi būtent neišsivysčiusių šalių gyventojai bei mažiau uždirbantys ir mažiau išsilavinę žmonės turtingose pramoninėse šalyse. Matyt šiose bendruomenėse mažiau dėmesio kreipiama į maisto kokybę ir sveiką gyvenimo būdą.

Pagal oficialius duomenis, iki šiol nutukimu tikrai negarsėjusioje Indonezijoje dabar antsvorio turi beveik 30 procentų šalies gyventojų.