Naujienų srautas

Gyvenimas2019.07.26 15:10

Druskininkų vandens parkas – geriausių Europos parkų dešimtuke

LRT.lt 2019.07.26 15:10

Tarp 25 geriausių šių metų Europos vandens parkų – ir Druskininkų vandens pramogų kompleksas, skelbia kelionių portalas „TripAdvisor“. Aplenkęs Turkijos, Bulgarijos, Portugalijos ir kitų šalių pramogų kompleksus, Druskininkuose įsikūręs parkas užėmė 7-ąją sąrašo vietą.

Vandens pramogų parkai visoje Europoje kasmet sulaukia tūkstančių lankytojų, kurie čia tikisi patirti naujų ir neužmirštamų įspūdžių bei nuotykių.

2019 metais geriausiu iš 25 Europos vandens parkų sąrašo išrinktas „Siam Park“, įsikūręs Ispanijoje, Adeje mieste. Tarp 10 geriausiųjų atsidūrė ir Lietuvoje esantis Druskininkų vandens ir pramogų kompleksas.

1. Siam Park, Ispanija

Šio parko vizitine kortele ir raktu į pripažinimą tapo adrenalino kupini vandens nusileidimo takai ir pats „Galios bokštas“. Tiesa, ketinantys šiame vandens parke praleisti ramų savaitgalį su šeima, gali mėgautis baseinų ir pirčių kompleksu bei po atviru dangumi įrengtomis saulės voniomis.

2. Water Park, Graikija

Tarp geriausiųjų vandens parkų atsidūrė ir Graikijoje, Faliraki regione įsikūręs parkas, kuriame lankytojus džiugina dirbtinių bangų baseinas, kupinas originalių užduočių ir žaidimų, tinkančių bet kurio amžiaus lankytojams. Šis vandens parkas – didžiausias visoje Graikijoje, besidriekiantis nuo Esperos rūmų Faliraki mieste, Rode. Šio vandens parko darbuotojai kviečia lankytojus iš viso pasaulio patirti neužmirštamą nuotykį ir nusikelti į vasaros palaimos viršūnę.

3. AcquaPark Odissea 2000, Italija

Šis vandens parkas įsikūręs vos už kelių šimtų metrų nuo gražiosios Kalabrijos – Jonijos pakrantės. Tai vienas didžiausių vandens parkų Italijoje. Šiame vandens pramogų komplekse lankytojai gali mėgautis lėtai tekančios upės srove. O ištroškusius nepamirštamų nuotykių, vandens parko darbuotojai kviečia išmėginti vandens nusileidimo takus – šuolius į nežinomybę.

4. Aqua Dome, Airija

Iš kitų vandens parkų idealia švara ir vandens kokybe išsiskiriantis parkas siūlo mėgautis dirbtinių vandens bangų baseinu, greitos tėkmės upe ir šeimoms su mažamečiais vaikais tinkančia, patrauklia šio pramogų komplekso infrastruktūra.

5. Palatinus Strand, Vengrija

Šio vandens parko darbuotojai didelį dėmesį skiria su mažamečiais vaikais Budapešte atostogaujančioms šeimoms. Šeimos bilieto kaina čia beveik perpus pigesnė nei kietuose vandens pramogų kompleksuose, įsikūrusiuose Budapešte.

6. Therme Bucuresti, Rumunija

Tai didžiausias sveikatingumo, poilsio ir pramogų centras Europoje, įsikūręs į šiaurę nuo Bukarešto. Nepaisant oro sąlygų už lango, šiame vandens parke vyrauja apie 29-30 laipsnių temeperatūra, o vandens – apie 33 laipsnius šilumos. Iš gilių požemių išgaunamu terminiu vandeniu aprūpinami 9 parko baseinai, 10 pirčių kompleksas bei 16 vandens nusileidimo kalnelių.

7. Druskininkai Aquapark, Druskininkai

Tropinis 30 laipsnių karštis, net 9 metrus siekiančios palmės, žydras baseinų vanduo, 22 pirtys, įrengtos pagal įvairių pasaulio šalių tradicijas, egzotiški masažai – visa tai tarsi pasakiška atostogų diena už tūkstančių kilometrų. Tačiau tai ne pasaka, tai ranka pasiekiama svajonė Lietuvos pietuose – Druskininkų vandens parke, tarp geriausių vandens parkų Europoje užimanti 7 vietą.

8. Aquapark Aquamania, Bulgarija

Šiame parke vandens magija pasklidusi po beveik 30 000 km2 teritoriją Albena kurorte, Bulgarijoje. Ekstremalių potyrių ieškantys vandens pramogų gerbėjai kviečiami išbandyti 191 metro ilgio vandens čiuožyklą. O mažiesiems parko lankytojams siūloma išmėginti taiklumą, į pagalbą pasitelkus vandens šautuvus, bombas ir panašiai.

9. Aqua Fantasy Aquapark, Turkija

Selcuk regione įsikūręs vandens parkas lankytojams siūlo didžiausią jaudinančių vandens kalnelių pasirinkimą. Šis vandens parkas puikiai tinka tiek vyresniems, tiek jaunesniems ir iš kitų išsiskiria įspūdinga dirbtine lagūna su baseinu ir ramiomis, vešliomis žaliosiomis zonomis. Tiesa, tikriems drąsuoliams vandens parko darbuotojai siūlo laisvo kritimo vandens čiuožykla pramogą.

10. Aquashow Park, Portugalija

Šio parko darbuotojai siūlo pasiplaukioti įvairiuose baseinuose, nusifotografuoti prie milžiniškų vandens čiuožyklų. Vandens parko lankytojai taip pat kviečiami pasigrožėti šiame vandens pramogų komplekse įkurta gyvų gyvūnų paroda.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi