Gyvenimas

2019.07.25 15:42

Atsakas Vakarams: paviešintas rusiškojo „Černobylio“ anonsas

LRT.lt2019.07.25 15:42

Audras internete pakurstė paviešintas rusiškojo serialo „Černobylis“ anonsas. Nors aktoriaus Igorio Petrenkos paviešintas įrašas netrukus buvo ištrintas, kai kurie interneto vartotojai spėjo jį išsaugoti ir vėl paviešinti. Daugelio įsitikinimu, serialas kuriamas kaip atsakas HBO juostai „Černobylis“.

Šių metų gegužės 6-ąją įvyko HBO serialo „Černobylis“ premjera. Serialas, pasakojantis apie prieš trisdešimt metų įvykusią branduolinę avariją, sulaukė milžiniško populiarumo ir įvairiuose reitinguose aplenkė žiūrovų išliaupsintus, kultinius „Sostų karus“ bei „Bręstantį blogį“.

Dar birželį pranešta, kad kaip atsaką HBO serialui, Rusijos valstybinė televizija NTV pluša rengdama savo filmą apie tai, kas nutiko Černobilyje.

Kaip skelbė BBC, rusiškos „Černobylio“ versijos siužetas nukrypsta nuo amerikietiškos. Tiesa, nukrypsta ir nuo realybės – čia bus kalbama ir apie Centrinės žvalgybos agentūros (CŽA) indėlį į katastrofą.

Rusiška serialo versija ekranuose turėtų pasirodyti dar šiemet.

Tiesa, kaip skelbia rusiškas portalas lenta.ru, neoficialioje aktoriaus Igorio Petrenkos „YouTube“ paskyroje jau paviešintas kelių minučių trukmės serialo pristatymo įrašas. Nors netrukus jis buvo pašalintas, nemažai žmonių spėjo jį pamatyti ir vėl paviešinti. Įrašu viename savo straipsnyje dalijasi ir lenta.ru.

Anot minėtojo portalo, šiuo įrašu pasidalijo ir rusiškoje versijoje vaidinantis Aleksandras Malkovas. Jo paskyroje pamatę filmo pristatymą, komentatoriai rašė: „Kaip ir buvo galima tikėtis filmuosime serialą namų šeimininkėms apie technologinę katastrofą, šeimą ir meilę“; „Turime skubiai pateikti atsaką Vakarams. Biudžetas – trys maišeliai džiūvėsių ir alus operatoriui. Važiuojam“, „Viskas aišku, amerikiečiai pridirbo į reaktorių“ ir pan.

Rusiškoje serialo versijoje veiksmas vyksta nuo 1986 m. balandžio iki gruodžio. Sovietų Sąjungos KGB Ukrainos skyrius išsiaiškina apie užsienio žvalgybos tarnybų susidomėjimą Černobylio atomine elektrine. Į Pripetę atvyksta šnipinėjimu įtariamas CŽV pareigūnas Albertas Lenzas bei jo ieškantis kontržvalgybos papulkininkis Andrejus Nikolajevas.

Kaip režisierius Aleksėjus Muradovas sakė baltarusių portalui afisha.tut.by, daugiaserijinis filmas pažingsniui atskleis, kas nutiko atominėje elektrinėje. Beje, nemažai serialo epizodų nufilmuoti Minske, Slucke ir kituose Baltarusijos miestuose.

Prieš tai pasirodė rusiškojo fimo apie Černobylį anonsas:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.