Gyvenimas

2019.07.25 13:15

Mėsainių kvapams vilniečiai neatsispyrė: kai kurie pasirūpino ne tik savimi, bet ir bendradarbiais

LRT.lt2019.07.25 13:15

Ketvirtadienį Vilniaus centrą užplūdo vilniečiai, kurie nepajėgė atsispirti apetitą žadinantiems kvapams, todėl ant jų pietų stalų garavo mėsainiai. Tačiau jų vilionėms pasidavusių buvo tiek daug, kad ne visi rado vietos prie staliukų.

Gurmė mėsainių festivalis „Vilnius Burger Fest“ sostinės senamiestyje vyksta jau penktą kartą. Tai yra puiki galimybė Lietuvos šefams atskleisti savo išmonę ir talentą.

Ketvirtadienį vilniečiams buvo pristatyti gurmė (pranc. gourmet) mėsainiai, kurie pasižymi šviežiais ir kokybiškais produktais, sudėtingesniais ir ilgesniais ruošimo būdais, šefų išmonę demonstruojančiu ingredientų derinimu bei apetitą žadinančiu pateikimu.

Būtent mėsainių kvapai į miesto centrą ir atviliojo būrį skaniai papietauti nusiteikusių vilniečių. Vieni gurmė mėsainius skanavo prisėdę ant žolės, kiti – skubėjo atgal į darbą, kad pietumis pamalonintų ir savo kolegas.

Festivalyje džiaugsmą gomuriui gali suteikti ir vegetarai, nes jie gali rinktis mėsainius su ilgai rūkytais, aštriai marinuotais ar Karibų saulėje džiovintais produktais, netgi bananais ir medumi.

Gurmė mėsainių ruošėjų filosofija yra artima lėto maisto koncepcijai, kuri atsirado kaip atsakas greitam maistui.

Vienas iš tokių pavyzdžių, „Vilnius Burger Fest“ naudojami ingredientai, kurie yra ruošiami 12 ir 16 valandų, parą ar net visas devynias dienas. Be to, gurmė mėsainių gamintojai akcentuoja šviežius ir vietos ūkininkų teikiamus produktus, deklaruoja ekologijos ir tvarumo vertybes.

Kasmet „Vilnius Burger Fest“ pateikiama apie 7000 mėsainių variantų, o į šį festivalį atvilioja ir galimybė paragauti sukurtų specialiai tik šiam įvykiui. Sąlygos – paruošti nors vieną naujovę, laikosi visi festivalio dalyviai.