Naujienų srautas

Gyvenimas2019.07.25 12:24

Anglijoje per universiteto diplomų teikimą pasipiršęs lietuvis sulaukė žiniasklaidos kritikos

Esekso universiteto baigimo šventė vilnietei Agnei Banuškevičiūtei tapo dviguba. Vos tik 25-erių mergina atsiėmė diplomą, jos vaikinas 27-erių Edgaras Averbuchas visų akivaizdoje priklaupė ant kelio ir pasipiršo. Nors idėją palaikė visa universiteto bendruomenė, atsirado ir sakančių, kad toks poelgis yra nepagarbus ir nuvertinantis mokslo svarbą.

Nors Agnė ir Edgaras draugauja jau devynerius metus, sužadėtuvės merginai buvo netikėtos. Užtat Edgaras šį žingsnį kruopščiai apgalvojo. Pirmiausiai idėją pirštis per diplomų teikimo ceremoniją aptarė su Esekso universiteto atstovais. Sulaukęs palaikymo, vaikinas pasirūpino, kad įsimintinas momentas išliktų nufilmuotuose kadruose.

„Iš mano veido minos matyti, kad tikrai nesitikėjau“, – juokėsi portalo LRT.lt pakalbinta Agnė. Kai jis Edgarui visų akivaizdoje pasakė taip, vaikinas ją net kilstelėjo ir abu apsisuko ratu. Sužadėtinius plojimais ir šūksniais sveikino visa salė.

Diplomų teikimo šventės vedėja dar juokais atsiprašė kitų šventės dalyvių, kad žiedelių tą dieną sulauks tikrai ne visi.

Tiesa, dvigubos šventės akimirkos staiga paplito socialiniuose tinkluose ir užsienio spaudoje, atsirado kritikuojančių vaikino sprendimą pirštis tokią jo merginai svarbią dieną. Esą taip demonstruojamas egoizmas, menkinama mokslo svarba. Po kritikos lavinos universitetas net pašalino piršlybų vaizdo įrašą iš savo socialinių tinklų.

Tačiau neigiamos reakcijos patys sužadėtiniai nesureikšmina.

„Man šventės nesugadino, pats universitetas visą šį sprendimą palaikė, mano sužadėtinis viską iš anksto suderino. Yra dvi nuomonės, aš pati džiaugiuosi ir esu labai laiminga. Abu labai džiaugiamės“, – sakė Agnė.

Šiuo metu pora nuo juos užgriuvusio dėmesio ilsisi Tatruose. Po truputį pradeda planuoti ir būsimas vestuves. Kokios jos bus, jiedu dar nėra apsisprendę. Savo ateitį pora kuria Vilniuje, o Didžiojoje Britanijoje gyveno tik kol Agnė studijavo universitete.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi