Gyvenimas

2019.07.24 18:08

Mėsainių festivalis paskandins Vilnių apetitą žadinančiuose kvapuose

LRT.lt 2019.07.24 18:08

5 kartą sostinės senamiestyje vyksiantis mėsainių festivalis „Vilnius Burger Fest“ atskleis Lietuvos šefų išmonę ir jų talentą.

Ketvirtadienį, liepos 25 d. vilniečiams bus pristatyti gurmė (pranc. gourmet) mėsainiai, kurie pasižymi šviežiais ir kokybiškais produktais, sudėtingesniais ir ilgesniais ruošimo būdais, šefų išmonę demonstruojančiu ingredientų derinimu bei apetitą žadinančiu pateikimu.

„Daugelis žmonių mano, kad gurmė mėsainis yra mados reikalas. Mes visada sakėme, kad tai – reiškinys, viena iš daugelio gastronomijos scenų. Kartu su reikliu skoniu išsiskiriančia publika, ši scena keičiasi ir juda į priekį. Mėsainių festivalis yra tarsi momentinė fotografija, įamžinanti maisto kultūros akimirką“, – pasakoja festivalio organizatorius Jonas Mažintas.

Organizatoriai pastebi, kad tarp šių metų tendencijų – vietos produktų ir tolimų šalių kulinarinių metodų tarpusavio suderinimas. Pavyzdžiui, iš Kinijos atkeliavusios garuose virtos bandelės bao ir daržovės iš lietuviško daržo. Festivalyje taip pat netruks vegetariškų pasirinkimų, bus siūlomi mėsainiai su ilgai rūkytais, aštriai marinuotais ar Karibų saulėje džiovintais produktais, netgi bananais ir medumi.

Gurmė mėsainių ruošėjų filosofija yra artima lėto maisto koncepcijai, kuri atsirado kaip atsakas greitam maistui. Vienas iš tokių pavyzdžių, „Vilnius Burger Fest“ naudojami ingredientai, kurie yra ruošiami 12 ir 16 valandų, parą ar net visas devynias dienas. Be to, gurmė mėsainių gamintojai akcentuoja šviežius ir vietos ūkininkų teikiamus produktus, deklaruoja ekologijos ir tvarumo vertybes.

Kasmet „Vilnius Burger Fest“ pateikiama apie 7000 mėsainio variantų, o į šį festivalį atvilioja ir galimybė paragauti specialiai tik šiam įvykiui sukurtų mėsainių. Sąlygos – paruošti nors vieną naujovę, laikosi visi festivalio dalyviai.

Gurmė mėsainio judėjimas pasaulyje atsirado prieš porą dešimtmečių, kai virtuvių šefai pamatė dideles skonių derinimo, šviežių ir naudingesnių ingredientų parinkimo galimybes. Iki tol greito maisto kategorijai priskirtas patiekalas įsitaisė prestižinių restoranų valgiaraščiuose, ėmė sparčiai kurtis specializuoti restoranai. Maždaug prieš šešerius metus gurmė mėsainių banga pasiekė ir Lietuvą.

Gurmė mėsainių istoriją galimą atsekti iki 19 a. pabaigos, kai buvo sukurtas patiekalas, pavadintas hamburgeriu. Jo pavadinimas siejamas su Vokietijos miestu Hamburgu. Pirmasis mėsainio paminėjimas datuojamas 1896 m., kai Čikagos dienraštis paminėjo „hamburgerio sumuštinį“ (ang. hamburger sandwich). Nacionalinį JAV gyventojų pripažinimą hamburgeris pelnė po 1904 m. Sent Luise įvykusios Pasaulinės parodos, o vėliau buvo pamėgtas ir kitose šalyse.

Festivalis „Vilnius Burger Fest“ vyks Lietuvos teatro, kino ir muzikos muziejaus kieme. Renginio pradžia – 11:30 val. Įėjimas į festivalį nemokamas.