Gyvenimas

2019.07.24 11:16

Rekordinio dydžio Kaune gimusio kūdikio tėveliams teko skubiai ieškoti jam naujų rūbelių

atnaujinta 14.22, žiūrėkite reportažą
Gintarė Micevičiūtė, LRT.lt, LRT TV naujienų tarnyba2019.07.24 11:16

Kauno medikai juokauja, kad praėjusį savaitgalį mieste gimė naujas Sabonis. Iš tiesų, vos prieš kelias dienas pasaulį išvydęs kūdikis – rekordinio dydžio. Berniukas, pavadintas Tauru, sveria 6 kg ir 60 g, yra 56 cm ūgio. Naujagimio tėveliams net teko skubiai ieškoti naujų rūbelių sūnui, nes atsivežti netiko.

Berniukas ir jo mama jaučiasi gerai, abu yra sveiki.

Berniuko tėtis Vytis Šulinskas juokavo, kad tokio dydžio kūdikį prižiūrėti lengviau. „Nebijai, kad sulaužysi“, – portalui LRT.lt pasakojo tėtis ir pridūrė, kad gimus sūnui apėmė džiugios ir didelės emocijos.

Nors giminėje aukštaūgių nėra, V. Šulinskas prisiminė, kad didesnis nei įprastai – 5 kg svorio prieš 60 metų gimė jo dėdė. Dydžiu išsiskyrė ir V. Šulinsko pirmagimė. Dabar jau ketverių metų mergaitė gimė 4,5 kg svorio.

Pirmą dieną siuntėme močiutę, kad atvežtų naujų rūbelių. Pirmo dydžio sauskelnės irgi netiko. Sūnui reikia tokių rūbelių, kurie tinka 2-3 mėnesių kūdikiui.

Džiaugsmu netveriantis kaunietis papasakojo ir apie pirmuosius šeimą užklupusius rūpesčius, kuriuos pavyko lengvai ir greitai išspręsti. Pora į gimdyklą atsivežė rūbelių, kurie tiktų 4,5 kg svorio naujagimiui, nes medikai prognozavo, kad naujagimis galėtų sverti maždaug tiel. Bet kai sūnus išvydo pasaulį, skubiai teko pasirūpinti didesniais drabužėliais.

„Pirmą dieną siuntėme močiutę, kad atvežtų naujų rūbelių. Pirmo dydžio sauskelnės irgi netiko. Sūnui reikia tokių rūbelių, kurie tinka 2-3 mėnesių kūdikiui“, – šypsojosi V. Šulinskas.

Beje, kaunietis apsisprendė pirmuosius sūnaus metus praleisti tėvystės atostogose.

„Dabar reikia padėti mamytei, apsispręsti buvo sunku, svarsčiau iki paskutinės akimirkos, neramino finansai, bet šeima svarbiau“, – sakė V. Šulinskas.

Nuostabi, darni šeima, niekuo neišsiskiriantys simpatiški ir gražūs kauniečiai. Jie turi 99 metų senelį, tad šeima turtinga visais požiūriais – ir ilgaamžiais, ir dideliais gražiais vaikučiais.

Rekordinio dydžio berniukas gimė Respublikinės Kauno ligoninės klinikoje „Krikščioniškieji gimdymo namai“. Tauras – didžiausias šiuose gimdymo namuose gimęs kūdikis. „Šitas atvejis yra gamtos dovana“, – portalui LRT.lt apie naujagimį sakė šios klinikos vadovas Virgilijus Rudzinskas, mat nei berniuko tėvai, nei kiti giminaičiai nėra aukštaūgiai.

Nors patys medikai juokauja, kad gimė naujas Sabonis, V. Rudzinskas teigė, kad suaugusio žmogaus ūgis nebūtinai priklauso nuo gimimo svorio, o kūdikio svorio visiškai nelemia tai, ką nėštumo metu valgo mama. Naujagimio svorį gali lemti įvairios priežastys.

Šitas atvejis yra gamtos dovana.

Toje pačioje klinikoje prieš ketverius metus gimė ir daugiau nei įprastai (4,5 kg) svėrusi berniuko sesuo. Pasak V. Rudzinsko, dabar mergaitė nei ūgiu, nei svoriu iš bendraamžių neišsiskiria.

„Nuostabi, darni šeima, niekuo neišsiskiriantys simpatiški ir gražūs kauniečiai. Jie turi 99 metų senelį, tad šeima turtinga visais požiūriais – ir ilgaamžiais, ir dideliais gražiais vaikučiais“, – sakė V. Rudzinskas.

Dažniausiai išnešioti naujagimiai sveria 3,2-3,6 kg. Abu V. Šulinsko vaikai gimė po Cezario pjūvio.

Respublikinės Kauno ligoninės klinikos „Krikščioniškieji gimdymo namai“ Akušerijos skyriaus vedėja Rasa Babiliūtė sakė, kad iki šiol jai yra tekę matyti iki 6 kg sveriančius naujagimius, tad Tauras – didžiausias per visą jos darbo praktiką.

Rekordus fiksuojančios agentūros „Factum“ duomenimis, sunkiausias naujagimis – 6 kg ir 800 g berniukas prieš 18 metų gimė Vilniaus Antakalnio klinikose.

Išsamiau – reportaže:

Kaune gimė dar vienas Sabonis – prieš kelias dienas pasaulį išvydo rekordinio svorio kūdikis
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt