Gyvenimas

2019.07.24 10:31

Vyriausybėje apdovanoti šimtukininkai iš visos šalies: kai kurių kraityje – net 5 šimtukai

Audinga Satkūnaitė, LRT.lt2019.07.24 10:31

Trečiadienį Vyriausybės rūmuose Vilniuje pagerbti sėkmingiausiai valstybinius brandos egzaminus išlaikę abiturientai, profesinio mokymo įstaigų ir tarptautinio bakalaureato absolventai. Kai kurie šimtukininkai apdovanojimus už savo pasiekimus gavo jau antrą kartą.

Į apdovanojimus atlydėjo artimieji

Šventėje dalyvavo 87 abiturientai, iš valstybinių brandos egzaminų gavę po tris šimto balo įvertinimus, 27 abiturientai, gavę po keturis šimtukus, ir 9 abiturientai, brandos atestate turintys net penkis šimto balų įvertinimus. Šiais metais brandos egzaminus laikė 30 tūkst. 72 abiturientai. Šimto balų įvertinimus gavo 1923 mokiniai.

Nemenčinės Gedimino gimnazijos abiturientė Karina gavo tris šimtukus iš matematikos, biologijos ir rusų kalbos egzaminų. Mergina prisipažino, kad tokių sėkmingų rezultatų nesitikėjo, tačiau jie labai nudžiugino.

Nors Karina gavo biologijos egzaminą išlaikė 100-uku, tačiau šiais metais šio dalyko egzaminas jai pasirodė sunkiausias.

Jau penktadienį turėtų paaiškėti, kur įstojo Nemenčinės Gedimino gimnazijos abiturientė, tačiau ji tikisi Vilniaus universitete studijuoti mediciną.

„Atsižvelgiant į konkursinį balą, jau kaip ir aišku, kad įstojau ten, kur norėjau“, – šypsojosi Karina.

Prieš apdovanojimų ceremoniją kalbinta abiturientė neslėpė jaudulio, tačiau humoro jausmo neprarado.

„Malonu, kad pakvietė į šį renginį. Tai yra kur kas didesnė šventė mano tėvams“, – juokavo mergina, kuri į Vyriausybę atvyko su savo artimiausiais žmonėmis.

Pasirinko studijas užsienyje

Vilniaus licėjaus abiturientė Skaistė taip pat džiaugėsi trimis šimtukais. Ji geriausiai išlaikė matematikos, informatikos ir anglų kalbos brandos egzaminus. Vilniaus licėjaus abiturientė pasirinko studijas užsienyje – Edinburgo universitete.

„Visą laiką galvojau, kad liksiu Lietuvoje. Tačiau pasikalbėjau su studentais, kurie studijuoja tą programą, kurią ir aš norėjau pasirinkti, tai jie man patarė pasirinkti studijas užsienyje. Jie informatikos studijų kokybe Lietuvoje nebuvo itin patenkinti”, – portalui LRT.lt sakė Skaistė.

Mergina mokykloje labiausiai mėgo pamokas, susijusias su tiksliaisiais mokslais. Skaistei sunkiausiu išbandymu per egzaminų sesiją buvo tapęs lietuvių kalbos egzaminas.

„Man atrodo, kad jis buvo labai subjektyvus. Todėl norint jį gerai išlaikyti reikėjo ir sėkmės“, – atviravo abiturientė.

Skaistė geriausių abiturientų apdovanojimų ceremonijoje dalyvavo jau antrą kartą. LRT.lt primena, kad praėjusią savaitę buvo apdovanoti sostinės šimtukininkai. Vilniečių brandos atestatuose vienas ar daugiau šimtukų įrašyti 701 mokiniui, o 165 abiturientai gali pasigirti gavę du ir daugiau šimtukų, tai yra 40 šimtukininkų daugiau nei pernai.

„Ankstesni apdovanojimai buvo tarsi treniruotė, todėl šiandien jaudinuosi mažiau. Nors jo šiek tiek vis tiek yra“, – šypsojosi mergina, kurią į Vyriausybę palydėjo tėtis.

Pagerbimo ceremonijoje taip pat dalyvavo dešimt absolventų, kurių įgytos kompetencijos mokantis pagal profesinio mokymo programą buvo įvertintos aukščiausiai, ir dešimt abiturientų, geriausiai baigusių tarptautinio bakalaureato programą.

Susirinkusius jaunuolius sveikino ministras pirmininkas Saulius Skvernelis bei švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Visų abiturientų vardu kalbėjo KTU gimnazijos abiturientas Augustas Mačijauskas.

„Esame čia ne todėl, kad laimėjome loterijoje ar mums paprasčiausiai pasisekė. Esame čia todėl, kad nėjome lengviausiu keliu, buvome smalsūs ir siekėme daugiau, ieškojome ir domėjomės. Galų gale dirbome daugiau nei visi kiti“, – sake A. Mačijauskas.

Anot jo, daugelis šimtukus gavusių moksleivių jau anksčiau garsino Lietuvos vardą tarptautiniu mastu ir skynė laurus įvairiose tarptautinėse olimpiadose ir konkursuose. A. Mačijausko tikinimu, daugumos abiturientų parama buvo tėvai, kurie padėjo skristi ir prilaikė, kai reikėjo už ko nors nusitverti.

Tyrimo rezultatai

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) vykdytos apklausos rezultatai atskleidė, kad dauguma šalies abiturientų ateityje planuoja gyventi ir dirbti Lietuvoje. Tokią ateities viziją dažniausiai puoselėja aukštais pažymių vidurkiais išsiskiriantys ir save pasiturinčiais laikantys moksleiviai. Mokiniai, kurių šeimos finansinė padėtis sunkesnė, o mokymosi rezultatai prastesni, dažniau save mato už Lietuvos ribų.

Studijos Lietuvoje dažniau siejamos su praktiniais aspektais bei asmeniais ir artimųjų lūkesčiais. Moksleiviai studijas Lietuvoje labiau sieja ir su mažesnėmis pragyvenimo išlaidomis (taip mano 52 proc. moksleivių), galimybe studijuoti valstybės lėšomis (53 proc.), sėkmingai baigti studijas (49 proc.) ir lengviau įstoti (47 proc.). Taip pat dauguma moksleivių mano, kad jų tėvai ir kiti artimieji labiau norėtų, jog jų vaikai rinktųsi studijas Lietuvoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt