Gyvenimas

2019.07.30 19:33

Beatos Nicholson virtuvėje – šokoladinis tortas, kuris tiks ir žaliavalgiams

LRT TELEVIZIJOS laida „Beatos virtuvė“, LRT.lt2019.07.30 19:33

Gardus ir visiškai nekeptas – toks yra žaliavalgiškas šokoladinis tortas, kurį LRT TELEVIZIJOS laidoje „Beatos virtuvė“ gaminti pamokė Londone gyvenanti natūropatinės mitybos specialistė Tautvilė Šliažaitė.

Tortas, kuriame gausu riešutų, datulių ir avokadų, patiks daug kam ir tiks net maistui išrankiems žaliavalgiams. Nors recepto autorė valgo viską, sako, kad iš kiekvienos dietos galima pasiimti tai, kas yra naudingiausia.

„Žaliavalgiški desertai man labai patinka, nes jiems nereikia naudoti nei cukraus, nei miltų, nei kiaušinių, nei pieno produktų, galime įtraukti kuo daugiau visokiausių riešutų, tų pačių daržovių“, – sako T. Šliažaitė ir dalijasi žaliavalgiško šokoladinio torto receptu.

Reikės:

100 g lazdyno riešutų

100 g migdolų riešutų

400 g datulių

4 gerai prinokusių avokadų

1 šaukšto kokosų aliejaus

2–3 šaukštų medaus

100 g kakavos miltelių

žiupsnelio druskos

žiupsnelio aitriųjų paprikų miltelių

kelių lašų vanilės ekstrakto

Papuošimui:

šviežių aviečių, mėlynių

kokosų drožlių

Gaminimo būdas – laidos įraše:

„Mano firminis tortas“: žaliavalgiškas šokoladinis tortas

Primename, kad vyksta populiariausio „Beatos virtuvės“ torto rinkimai LRT feisbuko paskyroje – čia už labiausiai patikusį kepinį galima atiduoti savo balsą spaudžiant ant jo nuotraukos „patinka“.

Birželio mėnesį buvo galima balsuoti už rudens, liepą – už žiemos, o rugpjūtį – už pavasario sezono tortus. Sezonų nugalėtojais taps daugiausiai „patinka“ gavę kepinių autoriai.

Rugsėjį iš šių trijų bus renkamas geriausias metų tortas. Juo taip pat taps tas, kuris surinks daugiausiai „patinka“. Konkurso dalyvių ir nugalėtojų laukia „Beatos virtuvės“ prizai.

Pradžiuginsime ir balsuojančius už geriausią kepinį. Laimingieji bus išrinkti burtų keliu, jiems atiteks LRT prizai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.