Gyvenimas

2019.07.26 19:12

Beatos Nicholson virtuvėje Rimvydas Laužikas iškepė tortą, kurį mėgo Jono Vileišio dukra

LRT TELEVIZIJOS laida „Beatos virtuvė“, LRT.lt2019.07.26 19:12

„Stefanija“ yra tortas, kuris turi labai gražią istoriją. Jis siejasi su „Baltojo Štralio“ cukraine, su pastatu, kuriame buvo atkurta Lietuvos nepriklausoma valstybė“, – sako profesorius, gastronomijos istorikas Rimvydas Laužikas ir dalijasi šio ypatingo deserto receptu.

Torto „Stefanija“ receptui – daugiau nei šimtas metų. Pasak LRT TELEVIZIJOS laidoje „Beatos virtuvė“ viešėjusio R. Laužiko, šio torto istorija prasideda tada, kai pradedame kalbėti apie Signatarų namus, apie Vasario 16-osios aktą ir apie žmones, kurie jį pasirašė.

„Pirmajame Signatarų namų aukšte 1918 m. buvo įsikūrusi „Baltojo Štralio“ cukrainė, kuri garsėjo tortais ir pyragaičiais. Tai buvo viena iš tokių garsiausių tortų ir pyragaičių cukrainių Vilniuje, jie patys kepdavo, patys gamindavo, tai buvo jų ženklas“, – pasakojo R. Laužikas.

Istorikai, tyrinėdami žmonių atsiminimus, nustatė, kad vieną šioje cukrainėje keptą tortą buvo pamėgę signatarų artimieji, o gal net ir patys signatarai.

„Tai yra Jonas Vileišis, Vasario 16-osios akto signataras, pirmasis Kauno burmistras. Jo dukra, studijuodama Vilniuje prieš Antrąjį pasaulinį karą savo atsiminimuose yra užrašiusi, kad kartais pabėgę iš paskaitų arba per pertraukas jie atbėgdavo per Pilies gatvę į „Baltąjį Štralį“ ir mėgstamiausias kepinys buvo būtent šitas tortas „Stefanka“, – teigė R. Laužikas.

Torto „Stefanija“ biskvitui reikės:

500 g kvietinių miltų

1 šaukštelio kepimo miltelių

200 g sviesto

100 g cukraus

2 kiaušinių

2 šaukštų medaus

2 šaukštų pieno

Kremui reikės:

500 ml pieno

4 šaukštų manų kruopų

100 g cukraus

200 g sviesto

Pertepimui reikės:

250-300 ml rūgščios uogienės (slyvų, bruknių)

Glaistui reikės:

100 g sviesto

50 g kakavos

120 g cukraus pudros

2 šaukštai pieno

Gaminimo būdas – laidos įraše:

„Mano firminis tortas“: tortas „Stefanija“

Primename, kad vyksta populiariausio „Beatos virtuvės“ torto rinkimai LRT feisbuko paskyroje – čia už labiausiai patikusį kepinį galima atiduoti savo balsą spaudžiant ant jo nuotraukos „patinka“.

Birželio mėnesį buvo galima balsuoti už rudens, liepą – už žiemos, o rugpjūtį – už pavasario sezono tortus. Sezonų nugalėtojais taps daugiausiai „patinka“ gavę kepinių autoriai.

Rugsėjį iš šių trijų bus renkamas geriausias metų tortas. Juo taip pat taps tas, kuris surinks daugiausiai „patinka“. Konkurso dalyvių ir nugalėtojų laukia „Beatos virtuvės“ prizai.

Pradžiuginsime ir balsuojančius už geriausią kepinį. Laimingieji bus išrinkti burtų keliu, jiems atiteks LRT prizai.