Gyvenimas

2019.07.23 18:10

Gyvųjų skulptūrų festivalis Belgijoje: ponai be galvų, pasiklydusi porelė ir būrys smalsuolių

žiūrėkite reportažą
LRT TV naujienų tarnyba2019.07.23 18:10

Belgijoje, Valonijos regione įsikūręs nedidelis miestas garsėja ne tik įspūdingu viduramžių laikų palikimu, bet ir originalia švente – gyvųjų skulptūrų festivaliu. Visai neseniai čia buvo galima išvysti apie 100 panašių meno kūrinių.

Gyvosios skulptūros į festivalį suvažiavo ne tik iš Belgijos, bet ir iš kitų pasaulio šalių. Sunku nuspėti, kaip artistai sugeba atlaikyti tokį kiekį grimo ir kitų dekoracijų ant savo kūno, tačiau šioje šventėje gyvosios skulptūros stovi net nemirksėdamos, kad praeiviai galėtų geriau į jas įsižiūrėti.

Gyvosios skulptūros šventėje atlieka ir nedidelius, tačiau išmone ir kūrybingumu žavinčius vaidinimus. Vieno iš tokių pasirodymų metu porelė skulptūrų, kurios miesto aikštėje pasirodė be galvų, mielai griebė besispyriojančius vaikus, kad su jais nusifotografuotų.

Tuo tarpu kita metalinė porelė bandė kaip nors sugrįžti į paslaptingai dingusius savo namus.

„Mano nuomone, tai neįtikėtina. Daugelis skulptūrų tokios įdomios ir traukiančios kiekvieno smalsuolio dėmesį. Labai sunku išsirinkti, kuri iš jų yra geriausia“, – susidomėjimo mieste vykstančia švente neslėpė gyvųjų skulptūrų festivalio dalyvis.

Nors nuo 13 amžiaus Valonija patyrė daugybę religinių konfliktų ir karų tarp Prancūzijos, Ispanijos ir kitų karalysčių, tačiau 21 amžiuje šis miestas ir jo rengiamos šventės virto klestinčiu pietų Belgijos traukos centru.

Išsamiau laidos įraše (nuo 6.55 min.):

Žinios. Seimas šiandien balsuos, ar pritarti Sauliaus Skvernelio kandidatūrai į ministrus pirmininkus