Gyvenimas

2019.07.23 16:50

Lietuvoje populiarėjantis lėkščiasvydis sulaukia žaidėjų ir iš krepšinio aikštelės

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.07.23 16:50

Lėkščiasvydis – populiarėjanti sporto šaka Lietuvoje. Anot šio sporto atstovų, žaidimas reikalauja ne tik gero fizinio, o taip pat ir emocinio pasiruošimo.

Lėkščiasvydis, kaip tam tikra sporto šaka, atsirado praėjusiame amžiuje – 1968 metais, Jungtinėse Amerikos Valstijose. Tiesa, į Lietuvą šis sportas atkeliavo gerokai vėliau – tik apie 2000 metus.

„Lėkščiasvydžio entuziastai žaidžia 100 metrų ilgio ir 35 metrų pločio aikštelėje, kurioje nesutiksime jokio teisėjo. Žaidžiama 7 prieš 7. Viena iš pagrindinių šio žaidimo taisyklių yra ta, kad pagavus diską būtina sustoti. Išmesti diską kitam žaidėjui galima tik iš stovimos padėties, o ne bėgimo metu. Tačiau kiti žaidėjai, tuo tarpu, gali laisvai judėti aikštelėje“, – žaidimo taisykles paaiškino lėkščiasvydžio komandos „Vorai“ treneris Kęstutis Bačkis.

„Kita svarbi žaidimo taisyklė draudžia kontaktinę kovą su priešininkų komandos nariu – lėkščiasvydžio rungtynių metu tarp žaidėjų turi būti išlaikomas aiškus atstumas, nes šiose rungtynėse nedalyvauja teisėjas, kitu atveju galintis išspręsti aikštelėje įsiplieskusius konfliktus“, – sakė LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ pašnekovas Kęstutis.

Pirmųjų savo gyvenime lėkščiasvydžio rungtynių įspūdžiais dalijosi ir kita „Labas rytas, Lietuva“ laidos pašnekovė, komandos „KossMix“ narė Luka Klimavičiūtė.

„Domėtis lėkščiasvydžiu ėmiausi išvykusi į Ameriką, nes ten sportuoti – privaloma. Pamenu, kai amerikiečių paklausiau, kokia sporto šaka yra pati paprasčiausia bei lengviausia ir jie man pasakė, kad tai lėkčiasvydis. Deja, šis žaidimas reikalauja didelio fizinio ir emocinio pasiruošimo, tačiau pradėjusi rungtyniauti, supratau, kad nebegaliu gyventi be to“,– sakė Luka.

Apie emocinį pasiruošimą prakalbę lėkščiasvydžio žaidėjai teigė, kad šiame žaidime svarbiausia – pasitikėti savimi ir savo jėgomis. Pagavęs diską žaidėjas turi greitai reaguoti ir savarankiškai nuspręsti, kur jį išmesti, kad diskas skristų tiesiai, teisingai ir, kad komandos narys jį pagautų, o komanda pelnytų tašką.

Tiesa, lėkščiasvydžio žaidėjai neapsiriboja tik pasitikėjimo savimi komandoje ugdymu. Šios sporto šakos atstovai Lietuvoje siekia įgyti ir aukštą sportinį meistriškumą.

„Tačiau ir lemiamomis žaidimo akimirkomis lėkščiasvydyje nesukčiaujama, išlaikomas šaltas protas bei priimami teisingi sprendimai, kurie nekenkia rezultatui, sportui ar pagarbai savo varžovui“, – patikino Lietuvos lėkščiasvydžio rinktinės žaidėjas Mindaugas Mendelis.

Žaidėjai sako, kad nors ir stengiamasi žaisti garbingai, išvengti mažų konfliktų pavyksta ne visada. Tam įtakos turi ir kitos Lietuvoje ypač populiarios sporto šakos bei dar neįsitvirtinusios lėkščiasvydžio sporto tradicijos.

„Pavyzdžiui, Amerikoje žmonės šiek tiek atsargiau žaidžia, mažiau pasistumdo. O Lietuvoje, mano manymu, nemaža dalis lėkščiasvydžio žaidėjų yra atėję iš krepšinio aikštelės, kurioje kontaktinis žaidimas – būtinas“, – mintimis apie lėkščiasvydžio žaidimo etiką Lietuvoje ir užsienyje dalijosi „KossMix“ žaidėja Luka.

Nors nuo 2000 metų Lietuvoje susibūrė net 20 lėkščiasvydžio komandų, pasak žaidėjo M. Mendelio, ši sporto šaka Lietuvoje, palyginti su kitomis Baltijos šalimis, dar nėra tokia populiari, tačiau pritraukia vis daugiau jaunųjų žaidėjų.

Išsamiau – laidos įraše (nuo 8.05 min.):

„Labas rytas, Lietuva“ I dalis. Abiturientė Viktorija: juokinga, kad dėmesys skiriamas tik šimtukininkams, kuo prastesni kiti?
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.