Naujienų srautas

Gyvenimas2019.07.23 15:25

Ant vandenlenčių entuziasto sukurtos balansinės lentos lipa ir sąnarių skausmų kamuojami žmonės

Ekstremalaus vandens sporto entuziastai klaipėdiečiai sukūrė balansinę lentą, kuri praverčia prieš lipant ant vandenlentės arba tampa puikiu pusiausvyros treniruokliu norintiems numalšinti sąnarių skausmus.

Palangos vandenlenčių parke netrūksta ekstremalaus vandens sporto gerbėjų, šliuožiančių vandeniu ir atliekančių įvairius triukus.

Tiesa, vendenlenčių sporto naujokai daugiau laiko praleidžia po vandeniu, nei virš jo. Kad pirmasis kartas ant vandenlentės neatrodytų toks sudėtingas ar baisus, Klaipėdos mokslo ir technologijų parko Pilies dirbtuvių rezidentas Žilvinas Milašauskas siūlo išbandyti paties pagamintą balansinę lentą.

„Ši lenta, tarsi nestabili platforma, ant kurios stovint dirba stabilizuojantys žmogaus kūno raumenys. Kadangi mūsų kūną sudaro tiek išoriniai, tiek ir vidiniai kūno raumenys, giliai paslėpti mūsų kūne, tai pastovėjus ant šios lentos greitai pajuntame, kad turime daugiau raumenų, privalančių išlaikyti mūsų kūno stabilumą nei manėme iki šiol“,– sakė „Pono bebro“ dirbtuvių įkūrėjas Žilvinas Mališauskas.

Žilvinas, išbandęs Palangos vandenlenčių parko siūlomas paslaugas, būtent čia ir pademonstravo sukurtą naują balansinę lentą – padėtą ant specialaus volelio, sudaryto iš daugybės per vidurį suveržtų skrituliukų. Dabar šia lenta gali naudotis ne tik jis, bet ir kiti parko lankytojai, norintys išlaikyti puikią pusiausvyrą vandenyje ar ant žemės bei išmokti tam tikrų triukų.

Tiesa, pasaulyje jau sukurta ne viena balansinė lenta, tačiau Lietuvoje, Žilvino teigimu, jų gamyba dar nebuvo pradėta.

„Kartą į svečius užsuko draugas ir pareiškė, kad nori pasidaryti balansinę lentą, nes Lietuvoje jų niekas negamina. Nieko nelaukėme ir pasidarėme pirminę balansinės lentos formą, kurią netrukus jau galėjome ir realiai išbandyti“,– pasakojo vandenlenčių sporto entuziastas Žilvinas.

Kitas LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ pašnekovas, vandenlenčių parke besidarbuojantis Pijus, papasakojo, kad porą kartų yra naudoj3s kinų gamybos balansines lentas, tačiau prisipažino, kad lietuviška jos versija patiko labiau.

„Kiniškos atrodo ne tokios patvarios, aš ant jų net šokinėt bijau“,– sakė vendenlenčių parko operatorius Pijus.

Per 2019 metų vasaros sezoną Ž. Mališauskas pagamino dvi tokias lentas. Tiesa, pirmoji buvo kone dvigubai storesnė už naujai pasirodžiusią, nes tuo metu balansinės lentos kūrėjas dar nežinojo, kokio storio lenta atlaikys žmogų bei jo atliekamus triukus. Pirmoji beržinė lenta gavo ir jai tinkantį, linksmą pavadinimą bei prekės ženklą „Ponas bebras“.

Naujas Žilvino išradimas šiuo metu yra išbandomas kitų vandens sporto aistruolių. Pašnekovas taip pat pastebi, kad balansine lenta ima domėtis ir su vandens sportu visai nesusiję žmonės.

„Vieni iš tokių – vyresnio amžiaus žmonės, kuriems ima skaudėti sąnarius, nes ši lenta ypač stiprina pėdas, nuo kurių ir prasideda kiti skausmai kojų srityje“, – aiškino Ž. Milašauskas.

Išsamiau – laidos įraše (nuo 22.50 min.):

„Labas rytas, Lietuva“ I dalis. Abiturientė Viktorija: juokinga, kad dėmesys skiriamas tik šimtukininkams, kuo prastesni kiti?
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi