Gyvenimas

2019.08.09 19:52

Pirmosios pagalbos vaistinėlė: ko reikia, kad jaustumėtės saugūs

Audinga Satkūnaitė, LRT.lt2019.08.09 19:52

„Nutikus nelaimei reikia reaguoti staigiai, todėl visada turite būti pasiruošę“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Visuomenės sveikatos stiprinimo skyriaus vedėja Kristina Kubiliūtė ir pataria, kaip sukomplektuoti pirmosios pagalbos vaistinėlę.

Pašnekovė patarė naudojamą buityje ar kelionėse pirmosios pagalbos vaistinėlę susikomplektuoti patiems.

„Tą geriausia daryti pasitarus su šeimos gydytoju, kuris viską žino apie jūsų fizinę ir sveikatos būklę. Taip pat reikėtų atsižvelgti į šeimos narių skaičių ir jų amžių“, – portalui LRT.lt tvirtino K. Kubiliūtė.

Namų pirmosios pagalbos vaistinėlėje turėtų būti įvairių rūšių tvarsliavos, pleistrų, antihistamininių preparatų, tirpalas, skirtas išplauti žaizdoms ir akių pažeidimams, dezinfekuojantis skystis, termometras, nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, kurie malšina skausmą.

„Jeigu žmogus keliauja į gamtą, rekomenduoju į automobilio pirmosios pagalbos vaistinėlę įsidėti pincetą, kuris reikalingas traukiant erkę. Jei planuojama iškylauti prie laužo, reikėtų turėti putų, skirtų skausmui malšinti nudegimo atveju. Jų turėtų būti ir kiekvienoje virtuvėje.

Taip pat rekomenduoju turėti daugkartinio naudojimo šaldančių maišelių, kurie pagelbės patempimo, sumušimo atveju ar perkaitus saulėje“, – kalbėjo K. Kubiliūtė.

Pirmosios pagalbos vaistinėlė turi būti reguliariai peržiūrima ir papildoma, nes tam tikrų priemonių gali trūkti arba jų galiojimo laikas gali būti pasibaigęs.

„Labai svarbu žinoti, ką turite su savimi ir kas padės ištikus nelaimei. Nutikus nelaimei visada reikia reaguoti staigiai, todėl visada turite būti pasiruošę“, – sakė K. Kubiliūtė.

Transporto priemonėms ir įmonėms skirtų pirmosios pagalbos vaistinėlių turinys yra reglamentuotas. Abiejose vaistinėlėse yra pirmosios pagalbos žirklės, įvairaus dydžio pleistrų, palaikomųjų ir sterilių nudegimų tvarsčių, pirmosios pagalbos antklodė, vienkartinės medicininės pirštinės.

Skiriasi tik jose esančių medicinos priemonių kiekiai. Be to, įmonės pirmosios pagalbos vaistinėlėje yra papildomas tvarstis, skirtas akių pažeidimams.

Labai svarbu žinoti, ką turite su savimi ir kas padės ištikus nelaimei.

Šias pirmosios pagalbos vaistinėles taip pat rekomenduojama papildyti savarankiškai. Pasak specialistės, į jas galima įsidėti amoniako, 0,9 proc. natrio chlorido tirpalo, kuris skirtas išplauti žaizdoms ar akių pažeidimams. Automobilio pirmosios pagalbos vaistinėlėje rekomenduojama turėti papildomą atšvaitinę juostą, dirbtinio gaivinimo kaukę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.