Naujienų srautas

Gyvenimas2019.07.27 22:04

Neįprastos nakvynės vietos Lietuvoje: hobito namuke, traukinyje ar konteineryje

įspūdingos vietos – galerijoje

Keliaujant įprasta nakvoti viešbutyje ar svečių namuose, bet šiuolaikinis turistas ieško potyrių, renkasi namelį medyje, indėnišką palapinę ar net konteinerį. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ vietinio turizmo ekspertė Neringa Sutkaitytė pasidalijo vietomis, kur mūsų šalyje galima ištrūkti iš komforto zonos.

„Šiuo metu Lietuvos gyventojai keliauja po Lietuvą kaip niekada. Vietinis turizmas per pastaruosius penkerius metrus išaugo drastiškai. Vis dažniau Lietuvos gyventojai keliauja su nakvyne“, – sako pašnekovė.

Esame įpratę rinktis nakvynę viešbučiuose ar svečių namuose su patogumais, bet vis dažniau šiuolaikinis turistas nori ištrūkti iš komforto zonos, ieško potyrių, tikina ji.

Anot N. Sutkaitytės, šiuo metu tiek pasaulyje, tiek Lietuvoje populiarėja prabangus stovyklavimas, angliškai vadinamas glamping. Tai įvairios įdomios nakvynės vietos, kurias renkasi žmonės, norintys pabėgti nuo rutinos, miesto šurmulio, ir yra pasiryžę už vieną naktį tokioje nakvynės vietoje sumokėti nemažai pinigų.

„Šiuo metu ypač ant bangos – nameliai medyje. Jie įkurti regioniniuose parkuose, miškuose, prie pat ežerų“, – pažymi pašnekovė.

Kad būtų dar ekstremaliau, namelyje medyje nėra nei dušo, nei tualeto.

Tokį dalyką galima išbandyti, pavyzdžiui, „Taurų nuotykių parke“. Nameliai įkurti 8 metrų aukštyje, turi sąlytį su ąžuolu, tad ten nakvojantys neturėtų nustebti išvydę kokį vabaliuką ar pamatę gyvūnėlį.

„Kad būtų dar ekstremaliau, namelyje nėra nei dušo, nei tualeto. [Visa tai] yra įrengta administraciniame pastate, bėga tik šaltas gaivus vanduo“, – teigia N. Sutkaitytė.

Pasirinkus neįprastą nakvynės vietą galima susipažinti ir su kitų šalių kultūra: „Klaipėdos rajone įsikūręs Šiaurės Amerikos indėnų „Vinetu kaimas“ siūlo mistinę-romantinę nakvynę indėnų tipi palapinėje.“

Taip pat „Vinetu kaimas“ siūlo naujovę – nakvynę kaubojiško stiliaus namelyje su vaizdu į prerijas. „Vinetu kaimas“ gali pasiūlyti ne tik nakvynę, bet ir labai daug pramogų, pažymi pašnekovė.

„Dažnai dairomės į azijietiškas šalis, bet nereikia niekur vykti – Aziją galime rasti pajūryje. Karklėje [esanti] kaimo turizmo sodyba „Karkelbeck“ siūlo išsimiegoti gazeboje. Dieną leidi basomis prie pagalvėlių, nakčiai patiesiamas čiužinys ant kilimo, kur galima nakvoti“, – kalba ji.

Pajūryje – ir dar viena neįprasta nakvynės vieta. Palangoje stovi originalus traukinio vagonas, 3 dešimtmečius kursavęs į Maskvą, Sankt Peterburgą ir kitas sovietines teritorijas. Jame galima išsimiegoti su visais patogumais.

„Traukinys gamintas Rytų Vokietijoje. Jame įsikūrusios 9 kajutės, į kiekvieną gali tilpti po 4 svečius“, – pasakoja vietinio turizmo ekspertė.

Sakoma, kad viename iš konteinerių prie Kuršių marių galima pamatyti vaizdą, vertą milijono.

Dar viena šių metų naujiena – hobitų nameliai. Lietuviai labai aktyvūs, mėgsta pramogas ant vandens, ypač populiarūs – vandenlenčių parkai. Pasak N. Sutkaitytės, Zarasuose įsikūrusiame vandenlenčių parke yra pastatyta namelių, savo forma primenančių filmo „Žiedų valdovas“ herojaus hobito Bilbo Beginso namuką.

„Dar viena nakvynės vieta – konteineryje prie Kuršių marių. Sakoma, kad viename iš jų galima pamatyti vaizdą, vertą milijono“, – tikina pašnekovė.

Lietuviai noriai renkasi ir kitas neįprastas nakvynės vietas su visais patogumais: pilis, dvarus, vienuolynus, net malūnus. O viename Užvenčio dvaro malūne, kuriame galima pernakvoti, gyveno ir kūrė Šatrijos Ragana.

Plačiau – laidos įraše (nuo 53.49 min.).

Parengė Indrė Česnauskaitė.

„Laba diena, Lietuva“. Neįprastos nakvynės Lietuvoje – traukinio vagonai, skirtingų kultūrų palapinės ir hobitų nameliai iš „Žiedų valdovo“
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi