Gyvenimas

2019.07.23 12:59

„Šiaulių naktyse“ – nuo kalbančio paminklo iki robotų ir bepiločių skraidyklių kovų

LRT.lt2019.07.23 12:59

Tradicinės bei šiauliečių laukiamos ir netikėtų renginių įvairove traukiančios „Šiaulių naktys“ vyks rugpjūčio 19-25 dienomis. Šių metų programoje bus galima išvysti ir stebinančią robotų bei bepiločių skraidyklių kovą.

„Šiaulių naktų“ organizatoriaus Remigijaus Ruokio teigimu, robotizacija vyksta kiekvieno iš mūsų gyvenime. Dėl šios priežasties ją būtina aktualizuoti tokiuose renginiuose kaip šis.

Anot organizatorių, šiemet į „Šiaulių naktis“ atvyks dalyviai iš viso pasaulio. Vienas iš pavyzdžių, užsienio menininkų projektas „Trophee“ – vizualiai įspūdingas reginys, lydimas būgnų garsų ir skelbiantis apie erdvės užkariavimą bei norą riboti, valdyti, sutramdyti.

Pranešime žiniasklaidai rašoma, kad „Šiaulių naktų“ savitumą sukursiantys menininkų pasirodymai bus rodomi skirtingose miesto vietose. Jau ne pirmus metus renginyje dalyvaujantis menininkas Adomas Žudys sukurs unikalų grafičio paveikslą viename iš mieste esančių kampelių.

Šiaulių plaukimo mokyklos „Delfinas“ baseine, kuriame vanduo vasarą būna išleistas, vyks Laimos Beržinytės-Gulbinienės fotografijų paroda. Pasirodymą mieste pristatys ir VU kinetinė trupė, vadovaujama Andriaus Pulkaunyko.

Kaip ir kasmet, Šiaulių turizmo informacijos centras organizuos vakarines ekskursijas po Šiaulius ir pietinį miesto rajoną. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio biblioteka organizuos jau tradiciniu tapusiu „Poviliuko slemą“, po kurio vyks Žygimanto Kudirkos-Mesijaus koncertas.

Renginio dienomis naktinėtojai galės skaityti tik per „Šiaulių naktis“ leidžiamą laikraštį „Pietinia Momenc“. Šiemet pasirodys jau trečiasis jo numeris. Mieste taip pat vyks modernios muzikos festivalis, aukštakulnių varžybos, naktinio tinklinio bei robotų ir bepiločių skraidyklių kovos.

Ir be abejo, kokios „Šiaulių naktys“ be šviečiančios eisenos nuo Kaštonų alėjos iki Auksinio berniuko. Organizatoriai į šią eiseną, kuri užbaigs visą renginių maratoną, kviečia visus norinčius – įmones, klubus, pavienius asmenis, pėsčius ir važiuotus – svarbiausia, pasipuošučius šviečiančia atributika, dalyvauti šioje eisenoje.

Kaip visuomet, įspūdingiausi, kūrybingiausi bus apdovanoti rėmėjų prizais. Po eisenos žiūrovai turės galimybę išvysti šviečiančių aitvarų performansą, kuriam vadovaus Marius Aleksandravičius Neboisia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt