Gyvenimas

2019.07.22 15:09

Technologijos atgaivino susidomėjimą astrologija: sukčiams – proga pasipelnyti

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.07.22 15:09

„Vis labiau populiarėjančios programėlės, susijusios su astrologija, yra puiki terpė pralobti sukčiams, juk retas pasidomi, kas tą programėlę kuria“, – LRT TELEVIZIJOS laidai „Labas rytas, Lietuva“ sako žurnalistė Jurgita Čeponytė. Beje, psichologai svarsto, kad yra net kelios priežastys, kodėl susidomėjimas astrologija vėl auga.

„Vis daugiau žmonių vėl susidomi astrologija. Remiantis tyrimais, net 90 proc. pasaulio gyventojų žino savo zodiako ženklą, net ketvirtadalis JAV, Kanados, Prancūzijos ir Jungtinės Karalystės gyventojų tiki horoskopais ar astrologų pranašystėmis.

Maždaug trečdalis apklaustųjų nuolat skaito horoskopus. Beje, maždaug 25-35 metų amžiaus žmonės mano, kad astrologija yra mokslas“, – statistikos duomenimis dalijasi LRT žurnalistė.

Karta, kurios atstovams dabar yra tarp 25-erių ir 35-erių metų, daro nemenką įtaką atbundančiam susidomėjimui astrologija. „Psichologai mano, kad minėtosios kartos atstovai yra šiek tiek narcizai, todėl juos domina visos paslaugos skirtos konkrečiais jiems. Asmeniniai horoskopai yra viena tokių asmeninių paslaugų“, – paaiškina J. Čeponytė.

Be to, žurnalistės teigimu, minėtoji karta patiria bene daugiausiai streso ir visuomenės spaudimą siekti karjeros, įsigyti būstą, sukurti šeimą ar užsitarnauti visuomenės statusą. Tokią atsakomybę jie bando nusimesti teisindamiesi likimu. „Žvaigždės, horoskopai ir likimas, anot psichologų, jiems tampa pasiteisinimu, kodėl kažkas nepavyko ar nepasisekė“, – sako J. Čeponytė.

Minėtoji karta mielai investuoja į savo išvaizdą ar tobulėjimą, tokia investicija jau tampa ir įvairūs horoskopai, juolab, kad dabar sukurta daugybė mobiliojo telefono programėlių, susijusių su astrologija.

„Nesunkiai galima atsisiųsti programėlę, kuri nuskenuoja delną ir pagal delno linijas pateikia ateities spėjimą. Įvedus savo gimimo datą galima užsisakyti asmeninį savaitės horoskopą ar pan. Žinoma, tokios programėlės kainuoja. Nepaisant to, jos yra ganėtinai populiarios – kai kurios programėlės atsisiųsto milijonus kartų“, – pasakoja LRT žurnalistė.

Kadangi panašios programėlės yra ganėtinai populiarios, jų sukuriama vis daugiau. Atsiranda rizika, kad dažnas nė nepasidomi, kas bando nuspėti jų ateitį, tad tai puiki terpė sukčiams, sumaniusiems praturtėti patiklių vartotojų sąskaita.

„Kalbant apie įvairias konkrečias paslaugas, kaip pvz., namų tvarkymas, jų kokybę lengva įvertinti. Horoskopai ir įvairūs ateities spėjimai nėra tokia apibrėžta paslauga, tad ir įvertinti, ar pranašystės tikrai pildosi yra labai sudėtinga, net jei ir tikite viskuo, ką pateikia jūsų programėlė.

Beje, tokią programėlę gali sukurti bet kas, net ir žmogus, su astrologija neturintis nieko bendra“,– pastebi J. Čeponytė.

Išsamiau – laidos įraše (nuo 39.37 min.).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt