Gyvenimas

2019.07.22 12:48

Ispanijoje augančių levandų laukai – glosto keliautojų širdis ir ūkininkų pinigines

žiūrėkite reportažą

Nors įprasta levandų laukus matyti Prancūzijos Provanse, dabar pažiūrėti pražydusių levandų turistai traukia ir į Centrinę Ispaniją. Ūkininkams – šis vaizdas ne tik glosto akį, taip pat ir piniginę.

Ispanijos ūkininkams auginti levandas išties apsimoka – platūs augalų laukai žavi atvykusius pasaulio keliautojus, o iš levandų gaunama vertinga žaliava papildo ūkininkų kišenes.

Maždaug už šimto kilometrų nuo šalies sostinės – Madrido esanti violetinė augalų jūra traukia žmones iš viso pasaulio atvykti pasigrožėti šiuo gamtos stebuklu. 2019 metų vasarą viena iš vis labiau populiarėjančių pramogų Ispanijoje – vakarienė levandų lauke.

„Tai nuostabu – kvapas, gamta, spalva, saulėlydis, oras, bitės – viskas nuostabu. Džiugu ir tai, kad per pastaruosius dešimt metų levandų auginimas Ispanijoje išaugo net penkis kartus.

Tai reikšmingas finansinis indėlis į mūsų šalies biudžetą“ , – mintimis dalijosi Ana Fernandez, viena iš levandų ūkio lankytojų, atvykusi pasigrožėti gamtos reginiu iš Madrido.

Tiesa, dar prieš 5 metus Ispanijos lygumos, nupjovus javus, tapdavo tuščios ir nykios, todėl žmonės keliaudavo į pajūrį. Tačiau dabar jie buriasi čia – bekraščiuose violetiniuose laukuose, kuriuose galima ramiai praleisti laiką su šeima.

Na o ūkininkams – šis vaizdas ne tik glosto akį, taip pat ir piniginę.

„Lyginant levandas su įprastomis kultūromis, tokiomis kaip javai, galima teigti, kad iš to paties levandų ploto uždirbama 2-3 kartus daugiau nei iš javų.

Tai yra, maždaug apie 400 eurų už 0,5 hektaro, nes šių augalų panaudojimo spektras beribis. Levandos naudojamos gaminant kosmetiką, vaistus, maisto produktus ir panašiai“, – patikino levandų perdirbimo įmonės vadovas Juan Jose De Lepe.

Išsamiau – laidos įraše ( nuo 5.05 min.):

Žinios. Ukrainos parlamento rinkimus laimėjo prezidento Volodymyro Zelenskio partija „Liaudies tarnas“