Naujienų srautas

Gyvenimas2019.07.20 21:54

Pardavėjos tampa bibliotekininkėmis – Kupiškio rajone vietos verslininkas parduotuvėse įkūrė skaityklas

Miestelių pardavėjos tampa ir bibliotekininkėmis. Kupiškio rajone Salamiesčio miestelyje vietos verslininkas pačiose parduotuvėse įkūrė skaityklas. Taip siekiama paskatinti žmones daugiau skaityti ir neužmiršti knygų, mat pastaruoju metu rajonuose vis daugiau uždarinėjamos bibliotekos.

Salamiesčio gyventojas Povilas užėjęs į parduotuvę skuba ne prie maisto produktų, bet prie knygų. Vasarą miestelio biblioteka uždaryta, o parduotuvėje neseniai įkurta skaitykla jam – tikras išsigelbėjimas. Kaip juokauja Povilas, čia užėjęs nušauni du zuikius.

„Ir prekių ir knygų. Pagrindas tai prekių būna, knygų neperskaitysi taip kasdien“, – sako Povilas.

„Nueini – uždaryta biblioteka, o čia va ateini kada ir pasiimi – viskas“, – džiaugiasi Salamiesčio gyventojas Jonas.

Pardavėja Danguolė Lukšienė pasakoja, kad reikia žinoti, kokios knygoms apsilankiusiems labiau patinka, todėl tenka padėti ieškoti knygų. Pardavėjos sako ir pačios nustebusios, kiek daug yra norinčiųjų skaityti. Čia užsuka ir aplinkinių kaimų gyventojai.

Salamiesčio parduotuvės biblioteka yra puikus pasirinkimas ir tiems, kurie pritrūko minčių, ką gaminti pietums ar vakarienei. Čia pat receptų knygose išsirenkate norimą gaminti patiekalą ir einate rinktis produktų. Knygos išduodamos neribotam laikui, pardavėjos sako, kad žmonės visada grąžina, o senesnę knygą net ir sutvarko.

„Ar viršelis koks nors truputėlį atplyšęs, ar kas, tai visą laiką atneš sutvarkytas knygas, ne taip, kad dar daugiau suplėšytas, kas skaito tai jie jau tokie tvarkingi žmonės yra“, – kalba pardavėja Laimutė Kavaliauskienė.

„Langai čia būtų su dešrelės reklama, o čia yra knygos, kiek jaukumo priduoda. Nors atrodo čia ir parduotuvė, lentynos, prekės, funkcionali, mes žinom ko ateinam į parduotuvę, tačiau čia pasidaro lyg ir šiek tiek panašu į namus“, – šypsosi seniūnė Raminta Ribokaitė.

Trijose savo parduotuvėse bibliotekas įrengęs verslininkas planuoja ir galimybę čia išsirinkti mėgstamas muzikines plokšteles.

Miestelių pardavėjos – ir bibliotekininkės: Kupiškio rajono parduotuvėse įrengtos skaityklos
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi