Gyvenimas

2019.07.20 16:49

Susipažinkite: augalas, kuris puikiai pritaps kiekviename gėlių darželyje

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.07.20 16:49

Vasara – tai metas, kuriuo mėgaujasi ne tik žmonės, bet ir įvairūs augalai. Ne viename gėlių darželyje galime rasti hostų, kitaip vadinamų melsvių. „Tai vienas įspūdingiausių lapinių augalų. Be šių gėlių želdynų neįsivaizduoju“, – sakė VU Botanikos sodo Vingio skyriaus vedėja dr. Regina Juodkaitė.

Hostas galima sodinti tiek grupėmis, tiek pavieniui. Šie augalai, anot R. Juodkaitės, puikiai tinka tuomet, kai reikia apsodinti pavėsyje esančią vietą.

„Tai yra ilgametė gėlė. Jeigu ją pasodiname į gerai įdirbtą žemę, tai ji gali vešėti 15 ar netgi daugiau metų. Šis augalas iš tiesų įspūdingas savo lapija. Daugumos lapai yra gofruoti, tačiau kai kurių veislių gėlės turi ir odiškų lapų. Įspūdingai atrodo margalapės hostos, kur mėlyna, geltona, balta maišosi su žalia spalva“, – LRT TELEVIZIJOS laidos reportaže kalbėjo R. Juodkaitė.

Anot jos, šių gėlių spalvų gama ypač gerai atsiskleidžia saulės šviesoje.

R. Juodkaitės tikinimu, melsvės puikiai tinka ir puokščių gamybai. Kompozicijos su šiomis gėlėmis gali išskirti savo kvapnumu. Tiesa, pasak pašnekovės, ne visos hostų veislės kvepia.

„Viena iš įspūdingesnių melsvės rūšių yra „Diana Remembered“, kurios lapai yra dideli, širdies formos, žiedai – balti, varpelio formos. Įspūdingas ir kvapas“, – sakė R. Juodkaitė.

Ji taip pat išskyrė melsvių rūšį, pavadinimu „Night before Christmas“, kuri kompozicijose dera prie visokių gėlių. O „Bressingham blue“ ir pasodinta viena gėlių darželyje ar sodelyje gali tapti karaliene.

„Šių augalų įvairovė yra labai didelė, todėl jas sodinant į vieną vietą galima grupuoti pagal aukštį. Vienos užauga iki 15–20 cm, kitos – iki metro aukščio“, – teigė pašnekovė.

Pasak R. Juodkaitės, šią gėlę gali auginti kiekvienas, nes ji reikalauja labai mažai priežiūros.

„Kadangi hostos yra ilgamečiai augalai, todėl prieš jas sodinant reikia giliai perkasti dirvą. Jų šaknys skverbiasi iki 30 cm gylio. Pasodinus šią gėlę, būtina ją gausiai palaistyti“, – kalbėjo moteris.

VU Botanikos sode iš viso auga daugiau nei 100 melsvių. Visame pasaulyje yra užregistruota apie 6 tūkst. veislių.

Pasigrožėti šiomis gėlėmis galite laidos reportaže (nuo 35.09 min.):

„Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis“ I d. Gardus rytas su Alfu ir Ugne: nauji receptai ir laisvalaikio idėjos
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.