Gyvenimas

2019.07.20 13:50

Desertų kūrėja Liucina Rimgailė pataria, kaip vos iš kelių produktų ir greitai pasigaminti glotnutį

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.07.20 13:50

Desertų kūrėja Liucina Rimgailė pastebi, kad Lietuva gastronomijos srityje sparčiai tobulėja ir jau nemažai yra pasiekusi. Ji pati domisi sveikų desertų, kuriuose nėra cukraus, miltų, laktozės, gamyba ir jau šešerius metus tautiečius lepina netikėtais skoniais.

Anot L. Rimgailės, lietuviams svarbus ne tik deserto skonis, bet ir jo estetinis vaizdas. Ji juokavo, kad tautiečiai yra pakankamai išlepę valgytojai.

„Pavyzdžiui, Paryžiuje, kurį galima vadinti desertų sostine, valgiau tobulo skonio pyragaitį, bet jo vaizdas tikrai nebuvo iščiustytas. Jeigu deserto trupinėlis yra nukritęs į vieną ar kitą lėkštės pusę, tai nereiškia, kad desertas yra skirtas išmetimui. Ispanijoje teko valgyti desertą iš nuskilusio molinio indo ir tai atrodė visiškai normalu. Lietuvoje tokį restoraną iš karto uždarytų“, – juokavo desertų kūrėja.

L. Rimgailė gamindama mėgsta derinti sūrius ir saldžius skonius.

Atėjus savaitgaliui, neretas pagalvoja, kad laikas šiek tiek pasilepinti. Desertų kūrėja LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ papasakojo, kaip greitai pasigaminti glotnutį, kuris gali tapti pagrindiniu dienos skanėstu.

Savaitgalio deserto gamybai jums prireiks vos kelių ingredientų ir vienintelio buities prietaiso – smulkintuvo.

Į smulkintuvą įpilkite pusę stiklinės kokoso pieno, tiek pat graikiško jogurto, agavų sirupo, kurį galima pakeisti medumi. L. Rimgailė glotnučio gamybai pasirinko šaldytą mango, tačiau vietoj jo puikiai tinka ir šaldytas bananas, vyšnios ar mėlynės.

Sudėję visus išvardintus produktus, juos sumalkite iki vientisos masės. Viską supilkite į dubenėlį, o tada išlaisvinkite fantaziją. Desertų kūrėja glotnutį paskanino namine granola, šviežiomis uogomis, o pagražino valgomomis našlaitėmis.

„Tai yra sveikas desertas, nes jame nėra pridėtinio cukraus. Nors agavų sirupą galime laikyti tam tikra cukraus atmaina, tačiau jis yra sveikesnis“, – sakė L. Rimgailė.

Koks savaitgalis be skanėsto: desertų kūrėja Liucina Rimgailė gamina tobulą glotnutį

Taip pat skaitykite