Gyvenimas

2019.07.20 11:39

Galimybė būti kuo tik nori: San Diego „Comic Con“ susitinka fantastinių filmų ir serialų herojai

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.07.20 11:39

Saulėtoje Jungtinų Valstijų pietvakarių pakrantėje prasidėjo didžiausia pasaulyje komiksų ir viso su jais susijusio pramogų verslo mugė „Comic Con“. Televizijos ir kino pramonę užplūdę komiksai ir jų herojai San Diege leidžia keturias dienas vaidinti bet kurį jų.

Ištikimiausi komiksų herojai važinėja į mugę „Comic Con“ San Diege nuo 1970-ųjų, kai tradicinių popierinių komiksų kūrėjai surengė pirmą susitikimą. Tada susirinko 300 žmonių. Dabar „Comic Con“ kasmet apsilanko ne mažiau nei 130 tūkstančių žmonių, o bilietai išperkami dar gruodžio mėnesį.

„Gali būti bet koks keistuolis – niekas tavęs neteis. Tai yra šaunu. Įprastiniame darbe sėdi, dirbi, stengiesi daryti viską, kad atitiktum aplinkos reikalavimus, bet kartą per metus gali tapti kuo panorėjęs ir niekas dėl to nesikabinės“, – kalbėjo komiksų mugės dalyvis Brendanas Kelleris.

Mugė trunka keturias dienas, nuo ketvirtadienio iki sekmadienio. Bilietas į ją kainuoja beveik 300 dolerių, neįskaitant nakvynės San Diego viešbučiuose ir kitų transporto išlaidų. Bet tikriesiems fantastinio komiksų pasaulio gerbėjams, atrodo, tai nė motais.

„Tai beprotiška. Tiek daug žmonių, tiek daug entuziazmo, ir visi laimingi, kad čia pateko. Turiu galvoje, kad „Comic Con“ nėra negatyvo“, – sakė Sarah Mcintosh.

Galimybė ištrūkti iš kasdienio pasaulio ir jo rūpesčių atperka visas išlaidas. Beje, labai norint galima ir gatvėje nusipirkti bilietą, pavyzdžiui, vienos dienos, bet už jį perpardavinėtojai gali paprašyti iki 700 dolerių. Kita vertus, gal ir nebūtina brautis į milžinišką San Diego konferencijų centrą.

Nėra kito tokio festivalio kaip „Comic Con“ San Diege. Jis vyksta jau 50 metų, tai penkiasdešimtosios metinės. Be to, ne taip kaip kitų mugių jo vieta neribota – ne tik konferencijų centras, „Comic Con“ apima ir nemažą dalį San Diego. Nebūtina turėti bilietą, kad galėtum pasilinksminti. Atvykite į San Diegą, įsijauskite į visa tai ir galbūt sutiksite Gendalfą.

„Tai įspūdinga! Viskas prasideda nuo pat ankstyvo ryto ir trunka iki nakties. Kai 19 val. mugė užsidaro, viskas persikelia į senamiestį“, – tvirtino komiksų mugės dalyvis Davidas Martinezas.

Iki šiol mugėje veikia „menininkų alėja“, kur galima įsigyti komiksų autorių pasirašytų leidinių. Kita vertus, dėl augančio šio žanro populiarumo, vis didesnė dalis komiksų kuriami televizijos ir ypač interneto televizijos serialų pavidalu.

„Kartais gaila, kad menininkų alėja lyg ir sutrumpėjo, bet turint omenyje, kad mugė taip išsiplėtė, reiškia, kad jai sekasi gerai“, – svarstė Erin van Liemt.

Pasiėmusi geriausias idėjas ir istorijas iš senųjų komiksų knygelių dabar ši pramonė virto sparčiai augančiu daugiamilijardiniu verslu, todėl ir San Diego „Comic Con“ – tai ne tik komiksai ar filmai, tai ir vaizdo žaidimai, įvairiausi žaislai ir net kostiumai, pavyzdžiui, įvairaus dydžio žmonėms – vorams ir vorėms, bei kitų komiksu personažų mėgėjams.

Apie tai – Sauliaus Masalsko reportaže:

Gendalfu arba Žmogumi Voru gali būti kiekvienas: JAV prasidėjo komiksų mugė „Comic Con“
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt