Naujienų srautas

Gyvenimas2019.07.20 21:54

„Beatos virtuvės“ viešnia parodė, kaip pagal šeimos receptą gaminti obuolių skareles

Daugeliui žinomas ir pamėgtas desertas turi ne vieną pavadinimą – vieni kepinius vadina skarelėmis, kiti sraigėmis, o kai kas ir rageliais. Koks yra tikrasis pavadinimas ir kaip kepti, papasakojo močiutės receptą sauganti tauragiškė Kristina Čiapienė.

K. Čiapienės šeimoje šis tradicinis desertas vadinamas skarelėmis. Tačiau, jei nusprendžiama gaminti ne su obuoliais, pavadinimas gali būti ir kitoks.

„Gaminu dažniausiai su rūgščiais obuoliais. Taip pat galima kepti su varške. Į varškę truputėlį įdėjus aguonų, atsiranda gražių taškiukų. Galima ir su virta liesa paukštiena. Tada juos galima vadinti sraigėmis, nes jie didesni ir sotesni“, – pasakojo K. Čiapienė.

Kepinio receptas K. Čiapienės giminėje keliauja iš kartos į kartą.

„Pagal šitą receptą gamino močiutė, paskui mama, o paskui aš pati. Ir netgi mano sąsiuvinuke, kai dar visai maža mergaitė buvau, užrašyta. Tai autentiška, išlikę, kaip buvo kepama krosnyje senovėje“, – sakė K. Čiapienė.

Obuolių skarelėms reikės:

Tešlai:

250 g sviesto

1 kiaušinio

2 kiaušinių trynių

1 stiklinės (200-250 ml) grietinės

Kvietinių miltų

Skiltelėms:

2 kiaušinių baltymų

3 šauktų cukraus

3 šaukštelių cinamono

8-10 vidutinio dydžio rūgštesnių obuolių

Gaminimo būdas – laidos įraše (nuo 36.50 min.):

Beatos virtuvė. 68 laida

Primename, kad vyksta populiariausio „Beatos virtuvės“ torto rinkimai LRT feisbuko paskyroje – čia už labiausiai patikusį kepinį galima atiduoti savo balsą spaudžiant ant jo nuotraukos „patinka“.

Birželio mėnesį buvo galima balsuoti už rudens, liepą – už žiemos, o rugpjūtį – už pavasario sezono tortus. Sezonų nugalėtojais taps daugiausiai „patinka“ gavę kepinių autoriai.

Rugsėjį iš šių trijų bus renkamas geriausias metų tortas. Juo taip pat taps tas, kuris surinks daugiausiai „patinka“. Konkurso dalyvių ir nugalėtojų laukia „Beatos virtuvės“ prizai.

Pradžiuginsime ir balsuojančius už geriausią kepinį. Laimingieji bus išrinkti burtų keliu, jiems atiteks LRT prizai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi