Gyvenimas

2019.07.19 15:44

„Černobylio“ karštinė pasiekė Kauną – serialo gerbėjai vertina režisierių pastangas

žiūrėkite reportažą
LRT PLIUS laida „Kultūros diena“, LRT.lt2019.07.19 15:44

Pasaulyje išpopuliarėjusio serialo „Černobylis“ karštinė pasiekė Kauną. Vieniems tai tapo puikia proga į miestą ir jo apylinkes pažvelgti iš kitos pusės ir atrasti nepažintas Kauno vietas, o kitiems – sudominti bei pakviesti kino kūrėjus iš viso pasaulio kurti naujus kino projektus Lietuvoje.

Iš Lietuvos į Černobylio atominės elektrinės katastrofos vietą 1986 metais išvyko bei savo gyvybes ten paaukojo nemažas skaičius žmonių, o šios nelaimės padarinius pasaulis jaučia iki šiol.

Daugiau kaip po 30 metų šiurpios tragedijos Ukrainoje atsiminimai atgimė ekrane. Pasaulio dėmesį prikaustęs serialas „Černobylis“ buvo filmuotas ir netikėčiausiose Kauno miesto erdvėse.

„Puiki režisieriaus, inicijavusio šį kino projektą, mintis, kad tai netaps politiniu serialu. Šiuo atveju, ekranizuota Černobylio atominės elektrinės tragedija žiūrovams atskleidžia skaudžias nekaltų ir su šia katastrofa nesusijusių žmonių patirtis bei niūrų pasmerkto miesto likimą“, – teigė Kaune rengiamų ekskursijų gidas Linas Daubaras.

Anot „Kaunas In“ turizmo skyriaus vadovės Ingos Pažereckaitės-Kalėdienės, serialo kūrėjai Lietuvą pasirinko ne be priežasties – uždarytoje Ignalinos atominėje elektrinėje jie gavo visus reikiamus dokumentus, leidžiančius pradėti filmavimo darbus joje. O Kaunas pasirinktas, kaip puikus to meto Maskvos ar Pripetės miestų atspindys.

Nors su „Černobylio“ serialu susijusioje informacijoje skelbiama, kad serialas paskatino didelį turistų susidomėjimą atominės katastrofos centru – Černobyliu, į Lietuvą plūstančių serialo gerbėjų skaičius taip pat sparčiai auga.

„Džiugu, kad Lietuva yra įtraukta į populiariojo kino žemėlapį. Tiesa, į Kauną atvykę „Černobylio“ serialo gerbėjai neretai pastebi,kad miesto vietos iš esmės skiriasi nuo ekranuose jau matytų. Tai leidžia ekskursijos keliautojams įsitikinti, kiek pastangų reikėjo įdėti, kad seriale vaizdai būtų artimi prieš daugiau nei 30 metų įvykusiai atominei katastrofai“, – paaiškino gidas Linas Daubaras.

Lietuvoje „Černobylis“ filmuotas praėjusių metų vasarą. Šis režisieriaus Johano Renko serialas pasiekė žiūrimumo rekordus.

Išsamiau – laidos įraše (nuo 1.10 min.):

Kultūros diena. Diskusijos dėl Petro Cvirkos skulptūros Vilniuje. Kokios alternatyvos ir galimi veiksmai?
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.