Gyvenimas

2019.07.19 10:25

Savaitgalio linksmybės: nuo Žagarės vyšnių festivalio iki povandeninės žūklės varžybų

LRT.lt2019.07.19 10:25

Kiekvienas vasaros savaitgalis pasiūlo vis kažką naujo ir netikėto. Kad ir kokiame mieste būtumėte, tikrai rasite renginį, kuris jums patiks. Šį savaitgalį naminės duonos mylėtojai gali skubėti į Panevėžio rajoną, mėgstantys pramogas prie vandens – į Šiaulius, o galbūt įvairūs kvapai jus privilios į Kauną.

Žagarės vyšnių festivalis, liepos 19–21 d.

Žagarę jau penkioliktą kartą sudrebins ir vyšnių uogomis bei uogiene pakvips 15-asis jubiliejinis Žagarės vyšnių festivalis skambiu pavadinimu „Trys kadencijos“. Be įspūdingos koncertinės programos Vyšnių festivalyje bus gausu įvairių, netikėtų sporto pasirodymų bei varžybų ir kultūrinių, pramoginių renginių. Jubiliejinis festivalis šiais metais taps draugišku aplinkai – be vienkartinių plastikinių indų.

Degustacija „Ledgarsiai: taip skamba ledai“ Palangos vasaros skaitykloje-rezidencijoje, liepos 20 d.

Šeštadienį nuo 18 iki 21 val. Palangos vasaros skaitykloje-rezidencijoje vyks vieša degustacija „Ledgarsiai: taip skamba ledai“, apjungsianti skirtingus garsus ir ledų skonius. Degustacija leis patirti tris skonių ir garsų kryptis: „Miškas“, „Rytai“, „Rūgštis“.

Ledų degustacija primins „tyliąją“ diskoteką, nes susimaišyti skirtingiems garsams neleis specialios ausinės, kurios padės išlaikyti tylą skaitykloje. Tai bus kiek neįprasta ledų valgymo audio degustacija, suteiksianti papildomą malonią spalvą skonio receptoriams, kurią įgyvendinti padės garso menininkai Paulius Kilbauskas ir Vygintas Kisevičius.

Vandens šventė prie Rėkyvos ežero, liepos 20 d.

Į poilsiaujančias šeimas orientuotas renginys ir šiais metais siūlys gausybę pramogų ir atrakcijų tiek dideliems, tiek mažiems šventės dalyviams. Gyvos muzikos koncertai, sportiniai užsiėmimai, kūrybinės dirbtuvės, įvairūs žaidimai ir kitos linksmybės žada gerą nuotaiką ir aktyviai bei turiningai praleistą laiką gamtoje.

Renginys prasidės nuo 13 val.

„Kvapų naktis“ VDU Botanikos sode, liepos 19–20 d.

„Kvapų naktis“ siūlys plačią paskaitų, edukacijų, ekskursijų paletę, leis pasitelkti skirtingas jusles išgirsti, pamatyti, paragauti, užuosti, paliesti.

Liepos 19 d. renginį vainikuos vaizdo ir garso projekcija „Gyvenimas Aukštosios Fredos dvare“, o liepos 20 d. rožyne lyrikos mėgėjai bus pakviesti magiškai kelionei aplink pasaulį su Evelina Sašenko.

„Mėlynių festivalis“ Lekėčiuose, liepos 20 d.

Nuo pat 11 valandos ryto vyks įvairios sporto varžybos, festivalio taurėms laimėti. Tai ir krepšinis ir stalo tenisas ir paplūdimio tinklinis. Vakarinėje programoje koncertuos Liudas Mikalauskas, grupė „Vairas“, atlikėjai Vilius ir Violeta Tarasovai, Justinas Jarutis, Garbanotas. O viską vainikuos jubiliejiniai fejerverkai.

„Visur duona su pluta!“ Radviliškiuose, liepos 20 d.

Radviliškių kaime, Panevėžio rajone, vyks tradicija tapusi šalies naminės duonos kepėjų šventė. 12 val. prasidės mugė, medžio skulptūrų dirbtuvės.

Nuo 13 val. – duonos kepimo ir senųjų amatų demonstravimas.

Krikštonių kaimo šventė „Nepamirškime vieni kitų“, liepos 19–20 d.

Penktadienį nuo 14 val. vyks stilizuota sporto olimpiada ir tinklinio varžybos „Krikštonių 585 m. jubiliejaus taurei“ laimėti.

Šeštadienio šventės programa prasidės nuo 15 val. Jos metu bus atidarytas Šeimų parkas, vyks skaniauio kepinio rinkimai, koncertuos įviarių rajonų saviveiklininkų kolektyvai. Šventę vainikuos fejerverkai.

Povandeninės žūklės varžybos Alaušo ežere, liepos 19–20 d.

Utenos rajone vyks Tarptautinės mėgėjiškos povandeninės žūklės varžybos, kuriose savo jėgas išbandys povandeninės medžioklės gerbėjai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Baltarusijos ir Rusijos.

Varžybos Sudeikių daugiafunkcio centro poilsiavietės „Sudeikiai“ teritorijoje vyks dvi dienas, kurių kiekvieną dalyviai nardys po 6 valandas ir Alaušo gelmėse ieškos stambių laimikių.