Gyvenimas

2019.07.18 13:33

Išgirsti, pamatyti, užuosti: VDU Botanikos sodo erdves užlies paslaptingoji „Kvapų naktis“

LRT.lt2019.07.18 13:33

Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodas jau šeštą kartą suburs gamtos, kultūros mylėtojus. Viename didžiausių savo renginių „Kvapų naktis“ siūlys plačią paskaitų, edukacijų, ekskursijų paletę, leis pasitelkti skirtingas jusles išgirsti, pamatyti, paragauti, užuosti, paliesti, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Visiems atvykusiems į VDU Botanikos sodą Kaune parengėme gausią programą, kuri bus įdomi bet kokio amžiaus dalyviams – visi ras įdomių kampelių, pramogų, netikėtų potyrių. „Kvapų naktis“ užlies VDU Botanikos sodo erdves, kur duris vers grožio, amatų, skonių, kvapų, kūrėjų kiemeliai su daugybe programų ir edukacijų, išskirtinės magiškos fotosesijų vietos, lankytojus burs aukšto meninio lygio atlikėjų koncertai, edukacijos“, – sakė VDU Botanikos sodo Paslaugų ir edukacijos skyriaus vadovė Kristina Mulevičienė.

Anot renginio organizatorių, šių metų „Kvapų naktis“ nestokoja naujovių – lankytojus vilios pirčių kiemelis, įspūdingos fotoklajonės su fotografu Mariumi Čepuliu, edukacinė programa visai šeimai „Pasimatuok eigulio kepurę“, Kauno miesto muziejaus Miko ir Kipro Petrauskų skyrius kvies į edukacinį žaidimą „Palapinė, kelionė ir muzika“, vyks edukacijos su degustacijomis apie daigelių auginimą namie, jų naudingąsias savybes.

VDU ŽŪA teatras „Jovaras“ ragins pasižiūrėti iš šalies į mus, skubančius, skriejančius, pasiklydusius smulkmenose ir leis suprasti, kas yra paprastumas, nuoširdumas. Lankytojams bus pristatomas Ivono Pradelio „Paryžiaus traukinys, ponia“.

„Kvapų naktis“ kvies ir į ekskursijas, paskaitas. Jose lankytojai susipažins su retaisiais ir saugomais Lietuvos augalais, kvepiančiais medžiais ir krūmais, kvapiaisiais žoliniais augalais, kvapiąja egzotika oranžerijoje, degustuos VDU Botanikos sodo arbatas, susipažins su išskirtiniais uoginiais augalais, ragaus tropinius vaisius, susipažins su naktį šviečiančiais organizmais.

Liepos 19 d. renginį vainikuos vaizdo ir garso projekcija „Gyvenimas Aukštosios Fredos dvare“, o liepos 20 d. rožyne lyrikos mėgėjai bus pakviesti magiškai kelionei aplink pasaulį su Evelina Sašenko.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt