Gyvenimas

2019.07.18 14:06

Kauniečiai neliko abejingi likimo nuskriaustiems beglobiams gyvūnams

LRT.lt2019.07.18 14:06

Jaunosios kartos menininkė Agnė Krušinskienė, kurianti šeimų, vaikų ir besilaukiančių moterų albumus, pristatė naują autorinę parodą „Sielos dvyniai“. Šiuo pavadinimu menininkė siekia atkreipti visuomenės dėmesį į beglobius gyvūnus.

Pirmoje Agnės parodoje galima išvysti kadrus, kuriuose užfiksuotas nuoširdumu persmelktas žmogaus ir gyvūno ryšys: saulėtą rytą ir tamsią naktį.

„Juk mes visi esame gamtos vaikai“, – neabejoja parodos autorė.

Pranešime žiniasklaidai rašoma, kad menininkė savo darbais siekia priminti, jog gyvūnų nedera atskirti nuo žmogaus. Jie jaučia, tiki ir laukia. Pasak autorės, taip, kaip žmogus myli ir nori būti mylimas, taip ir gyvūnai nori būti mylimi.

A. Krušinskienė prisiminė, kad surengti šią parodą ją paskatino vyresnis kolega ir mokytojas, fotografas Robertas Misiukonis.

Prieš metus fotografas surengė savo parodą Kauno Parko bibliotekoje ir savo kalboje paminėjo, jog Agnė, jo mokinė, taip pat nori surengti savo parodą.

Visų pažįstamų prašiau, kad neneštų man gėlių, o geriau paaukotų. Juk gėlės po kelių dienų nuvysta, o gyvūnų prieglaudoms taip stinga lėšų.

„Po tokių mokytojo žodžių likau be žado. Iš karto prie manęs priėjo bibliotekos direktorė ir lygiai po metų šioje vietoje jau ir aš pati surengiau parodą”, – mokytojo iniciatyvumu džiaugėsi A. Krušinskienė.

Visi svečiai, dalyvavę parodos atidarymo renginyje, turėjo galimybę aukoti, mesdami monetas į labdaros skrynelę: aukos bus skirtos gyvūnų globos organizacijai „Lesė“.

„Pažįstamų paprašiau, kad neneštų man gėlių, o geriau paaukotų. Juk gėlės po kelių dienų nuvysta, o gyvūnų prieglaudoms taip stinga lėšų“, – sake A. Krušinskienė.

Menininkė neatmetanti galimybės ir pati priglausti beglobį šunelį, nors šiuo metu vieną keturkojį namuose jau auginanti. Jis, beje, taip pat buvo įamžintas fotografijų cikle „Sielos dvyniai”.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt