Gyvenimas

2019.07.18 17:56

Šv. Magdalenos įkvėptos moterys Klaipėdoje neš svarbią žinią

Gintarė Kavaliauskaitė, ve.lt2019.07.18 17:56

Penktadienį, liepos 19 d. Klaipėdoje, Lietuvininkų aikštėje, susirinks gausus būrys uostamiesčio gyventojų ir miesto svečių. Brolių pranciškonų ir Nacionalinės krūties ligų asociacijos iniciatyva vyks Šv. Magdalenos nakties bėgimas/ėjimas moterims ir merginoms.

Liepos 19-os dienos renginys skirtas ne tik palaikyti moteris, sergančias krūties vėžiu, bet ir skatinti visuomenę atkreipti dėmesį ir kovoti su šia klastinga liga. Solidarumą moterys išreikš ir savanoriaudamos, o kiekvienas iš mūsų prie šios gražios akcijos galės prisidėti aukomis. Surinktomis lėšomis bus paremta Nacionalinės krūties ligų asociacijos veikla.

„Nešdamos savo vilties ir gyvenimo žinią mes bėgsime arba eisime 5 kilometrus, – sako NKLA prezidentė Aušra Bružienė. – Norime dar kartą pabrėžti, kad esame tokios pačios kaip buvome iki ligos. Ačiū daktarams ir šiuolaikinės medicinos galimybėms. Gyvename savo gyvenimus, dirbame savo darbus, auginame savo vaikus ir vaikaičius.“

Solidarumo kelionę penktadienio vakarą pradės 21 val. šventę atidarysiantis vadovės Erlandos Tverijonienės vadovaujamo ansamblio „Vocalis“ pasirodymas.

Broliai pranciškonai Juozapas ir Benediktas subūrė daugybę žmonių, prisidėsiančių prie smagios šventės. Viena tokių – dainininkė Eleonora Sebrova. Užsienyje karjeros siekianti atlikėja mielai priėmė brolio Benedikto kvietimą.

„Kartais žmogaus gyvenime pasitaiko sudėtingų periodų, iškyla daugybė klausimų. Brolis Benediktas buvo vienas tų žmonių, kuris padėjo man rasti atsakymus į tuos klausimus ir įžiebė šviesą mano gyvenime, – sakė atlikėja. – Savo pasirodymu noriu skleisti žinią ir paskatinti moteris pasitikrinti.“

Lietuvininkų aikštėje 22 val. ji atliks Vokietijos dainų atlikėjos ir autorės Sandros Ann Lauer dainą „Maria Magdalena“.

„Marija Magdalietė – pirmoji žmonijos istorijoje žinoma bėgikė, – sako brolis Juozapas. - Atėjusi pasimelsti prie Kristaus kapo, rado jį tuščią ir suprato, jog Kristus prisikėlė. Skubėdama šią žinią pranešti Magdalietė nubėgo 5 kilometrus. Jos garbei bėgs ir Nakties bėgimo dalyvės“.

Iškart po simbolinės E. Sebrovos atliktos dainos apie Mariją Magdalietę moterys ir merginos Klaipėdos gatvėmis keliaus brolių pranciškonų vienuolyno link.

Brolis Benediktas sako esąs be galo dėkingas renginyje pasirodysiančiai roko muzikos grupei „Royce“ ir jos lyderiui, dainų autoriui Ilja Gun. Jis džiaugiasi, kad dainininkas su grupe pirmieji atsiliepė ir iš karto sutiko tapti šios svarbios žinios nešėjais Klaipėdos mieste.

Iškart po grupės „Royce“ pasirodymo, 23.30 val., iš Lietuvininkų aikštės pajudės bėgančios moterys, kurias jau vidurnaktį visi pasitiks Šv. Magdalenos rožyne. Čia degs žvakės, skambės džiazo muzika su Klaipėdos diksilendu Memeland, o visi susirinkusieji galės pasigrožėti Kunigundos Jasukaitytės darbų paroda.

Tapytoja čia bus neatsitiktinai. Praėjusių metų liepą nuo krūties vėžio mirė jos mama, žinoma rašytoja, poetė, ir dramaturgė Vidmantė Jasukaitytė. Šį pasaulį ji paliko po 12 metų kovos su klastinga liga. Rašytojos dukra sako, kad mamos ir brolio Benedikto draugystė užsimezgė jau seniai.

Rašytojos dukra atkreipė dėmesį, kad Lietuvoje dar per mažai kalbama apie vėžį. Ji akcentavo, kad ši liga paliečia ne tik sergančiuosius, bet ir jų artimuosius.

Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje liepos 20 dieną bus galima pasiklausyti kunigo Algirdo Akelaičio konferencijos „Šv. Marija Madgalietė – pirmoji apaštalų apaštalė“. Muzikiniai pasirodymai, skirti sužadinti viltį ir tikėjimą moterims, sergančioms krūties vėžiu, vyks tris dienas, nuo liepos 19 iki 21 dienos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt