Gyvenimas

2019.07.24 21:00

Kai kurie produktai lėtai trumpina jūsų gyvenimą: dalis priskiriama prie sveikatai palankaus maisto

LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“, LRT.lt2019.07.24 21:00

Aliejus butelyje dėl jame esančio deguonies oksiduojasi – kaitinant šis procesas neįtikėtinai pagreitėja, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ pasakoja Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas. „Kai tokio aliejaus patenka į organizmą, jis sukelia uždegimą, kuris anksčiau ar vėliau pažeis kurią nors organų sistemą“, – perspėja daktaras.

Kai kuriuos produktus, kuriuos laikote vertingais, reikia kuo greičiau paslėpti, sako A. Unikauskas. Pasak jo, yra maisto gaminių, kurių protinga atsisakyti jau šiandien.

„Juodasis sąrašas sudarytas ne šiaip sau. Daugelį blogųjų produktų ir taip visi žino. Yra produktų, kuriuos dauguma laiko gerais, nors iš tiesų taip nėra“, – kalba profesorius.

1. Kai kurie grūdai

Anot daktaro, iš mitybos sąrašo reikėtų išbraukti dalį grūdų: tai kviečiai, miežiai, rugiai, avižos.

„Į žarnyną šių grūdų gliuteno baltymai patenka beveik neapdoroti – užuot į plonąjį žarnyną patekus suskaidytoms aminorūgštims, jūsų organizmui tenka didelis krūvis apdoroti ilgas aminorūgščių grandines. Tai sukelia nemažai problemų, nes plonosiose žarnose suskaidytos maistinės medžiagos turi būti absorbuojamos, o šiuo atveju žarnyno veikla sutrikdoma“, – tikina medikas.

Jis perspėja – kuo daugiau viso grūdo produktų valgote, tuo mažiau maistinių medžiagų įsisavina jūsų organizmas, tuo didesnė tikimybė susirgti lėtinėmis ligomis.

2. Aliejus

Aliejus buteliuose naudojamas kepti, o kiekviename butelyje yra oro, taigi deguonies, dėl to prasideda oksidacijos procesas. A. Unikauskas tikina – kuo ilgiau aliejus laikomas butelyje, tuo labiau oksiduojasi.

„Kai vėliau pilate jį į keptuvę kepti ir kaitinate, oksidacijos procesas neįtikėtinai pagreitėja. Kai tokio aliejaus patenka į jūsų organizmą, jis sukelia uždegimą. Dažnai kepant tokiame aliejuje jūsų organizmą kamuoja nuolatinis nedidelis uždegimas, kuris anksčiau ar vėliau pažeis kurią nors organų sistemą“, – sako daktaras.

Jeigu norite ką nors kepti, A. Unikauskas pataria naudoti sviestą arba taukus. O gardžioms salotoms pasigaminti galima naudoti ne tik aliejų: griebkite actą, citrinų sultis, druską, pipirus.

3. Perkeptas kepsnys

„Yra daugybė informacijos, kad raudona mėsa sukelia vėžį, tačiau jį sukelia ne pati mėsa, o jos apdorojimo būdas arba tai, kas joje yra“, – teigia medikas.

Jo tikinimu, kai gerai iškepate mėsą, joje atsiranda heterociklinių aminų, sukeliančių uždegimą ir vėžį. Pusiau iškeptoje raudonoje mėsoje heterociklinių aminų mažiau, o jeigu be mėsos gyventi negalite, bent jau pasistenkite jos neperkepti, taip pataria A. Unikauskas.

Konservantų pridedama, kad produktai kuo ilgiau atrodytų gražiai ir keltų apetitą, tačiau šildant maistą jie virsta kancerogenais.

Jei mėgstate pasigardžiuoti grilyje kepta mėsa, gaminkite ją įvynioję į foliją – grilio juostelės ant mėsos nėra tik anglis, ten – ir heterocikliniai aminai.

4. Dešrelės, rūkyta šoninė, kumpiai ir pan.

Norite gyventi sveikai – venkite mėsos produktų, kuriuose yra pridėtinių konservantų ir nitratų. Tokie produktai: dešros, kumpiai, keptos krūtinėlės, rūkyti mėsos gaminiai ir pan.

„Šiuose produktuose yra pridėtinių konservantų ir nitratų, kad jie kuo ilgiau atrodytų gražiai ir keltų jums apetitą. Bėda, kad šildomi nitratai virsta cheminiu junginiu nitrozaminu, kuris yra ne kas kita, kaip kancerogenas“, – pažymi profesorius.

Genetiškai modifikuotų produktų vartojimą PSO sieja su 4 vėžio rūšimis, mirtingumu nuo aukšto kraujo spaudimo ir insulto.

5. Skrudintos bulvytės su lupenomis

„Kad ir kaip skaniai atrodytų traškios bulvių odelės, reikia nepamiršti, kad norėdami apskrudinti jas ilgai kepame, o kartais skrudiname ar kepame ir du kartus“, – sako A. Unikauskas.

Taip elgiantis heterocikliniai aminai, sukeliantys uždegimą ir vėžį, susiformuoja ir ant bulvių.

6. Gazuoto gėrimo bei sumuštinio derinys

Kaip teigia gydytojas, gazuoti gėrimai (limonadas, gazuotas vanduo, alus ir pan.) su maistu netinka. Juose esantys burbuliukai turi anglies dioksido, kuris sumažina skrandžio rūgštingumą, t. y. neutralizuoja rūgštis, o tai nėra gerai.

„Tada skrandis neatlieka savo funkcijos – nesuvirškina į jį patekusio maisto. Kuo didesnis skrandžio rūgštingumas, tuo geriau“, – sako jis.

7. Soja ir kukurūzai

„Tai vieni iš labiausiai genetiškai modifikuotų produktų planetoje. Negana to, auginami jie purškiami herbicidais, kuriuos Pasaulio sveikatos organizacija priskiria prie vėžį sukeliančių medžiagų, o genetiškai modifikuotų produktų vartojimą sieja su 4 vėžio rūšimis ir mirtingumu nuo aukšto kraujo spaudimo ir insulto. Tai kepenų ir tulžies latakų, inkstų, šlapimo pūslės, skydliaukės vėžys“, – pasakoja A. Unikauskas.

Dauguma žmonių išvardytus produktus valgo visą gyvenimą ir jiems dar nieko nenutiko, tačiau tai lėti žudikai.

Dauguma žmonių išvardytus produktus valgo visą gyvenimą ir jiems dar nieko nenutiko, tačiau medikas primena, kad šie maisto produktai – lėti žudikai: „Kuo anksčiau juos išbrauksite iš savo mitybos, tuo laimingesni būsite.“

Plačiau – laidos įraše (nuo 15.30 min.).

Parengė Indrė Česnauskaitė.

Klauskite daktaro. Kokie produktai dailina kūno formas, o kokie trumpina gyvenimą?
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.