Gyvenimas

2019.07.17 17:48

Vilniaus sporto festivalis kraustosi į lauką, lankytojų lauks Lukiškių aikštėje

LRT.lt2019.07.17 17:48

Kasmet naujovėmis pasižymintis Vilniaus sporto festivalis šiais metais drebins Lukiškių aikštę. Rugpjūčio 30 – rugsėjo 1 dienomis „Sostinės dienų“ metu Vilniaus sporto festivalis po atviru dangumi stebins savo programa, turnyrais ir pramogomis, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Po septynerių metų festivalio organizavimo uždarose patalpose nutarėme pakeisti koncepciją ir sporto festivalį surengti lauke. Vienas iš privalumų yra tai, kad mes būsime dalis didžiulės šventės – „Sostinės dienų“ – todėl mūsų renginį pamatys ne vien tikslinė auditorija, bet ir dauguma vilniečių bei miesto svečių. Pats renginys truks ne dvi, o net tris dienas, todėl tai bus nemažas iššūkis tiek mums, tiek renginio dalyviams“, – sakė VšĮ „Sveikas miestas“ direktorius Mantas Paulauskas.

Sporto klubų paroda, atviros mankštos, sporto ir sveikatingumo pranešimų zona, atvirų sporto treniruočių programa, susitikimai su sportininkais ir nuomonių formuotojais, sporto turnyrai, pirmą kartą rengiamos „Lithuanian Fitness Challenge“ varžybos, gatvės gimnastikos čempionatas „Vilnius Street Workout Battle“ ir išskirtinis zumba vakarėlis – toks įspūdingas meniu laukia sostinės gyventojų ir svečių.

Tradiciškai tėveliai su vaikais galės susipažinti su įvairiais sporto užsiėmimais ir atrasti norimą būrelį. Daugybė sporto šakų atstovų mugės metu pristatys savo veiklas, leis išbandyti tam tikrus elementus, papasakos apie vykstančias treniruotes.

Žiūrovus vėl stebins įspūdingos gatvės gimnastikos kovos.

Rugpjūčio 30 dieną „Vilnius Street Workour Battle“ renginio metu stipriausi Lietuvos gatvės gimnastai susirinks vienoje vietoje ir varžysis dėl pirmosios vietos. Žiūrovų laukia nematyti statiniai ir dinaminiai gimnastikos elementai bei triukai, kurie bus apjungti į įspūdingas kombinacijas ant skersinio bei lygiagrečių.

Kelias valandas truksiantis renginys nepaliks abejingų nei suaugusių, nei vaikų. Taip pat žiūrovų lauks įvairūs konkursai ir rungtys, kurių metu bus galima laimėti nemokamus apsilankymus „Mayhem House“ studijoje Vilniuje. Joje treneriai ir gatvės gimnastikos pasaulio čempionai pamokys gatvės gimnastikos pagrindų.

Pasibaigus gimnastų kovoms, Lukiškių aikštėje užvirs tikra šokių fiesta – čia vyks naktinis zumbos vakarėlis. Milžiniško populiarumo kasmet susilaukianti zumbos fiesta šiemet vėl kviesti šėlti visus sporto festivalio lankytojus su energingąja trenere Auguste Jukne.

Trenerė džiaugiasi, kad zumbos populiarumas sparčiai auga ir pažadėjo, kad visi po renginio išeis su šypsenomis veiduose.

„Zumbos populiarumas nenustoja augti jau daug metų ir ji klesti tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje. Pagrindinė priežastis yra emocija, kurią zumba skleidžia ir sukuria treniruočių metu. Tai yra be galo nuotaikingos treniruotės su užvedančia muzika.

Žingsneliai nėra sudėtingi, žmonės atsipalaiduoja, šoka, linksminasi ir net nejaučia, kaip aktyviai sportuoja. Nors po zumbos treniruotės žmonės išeina šlapi ir gerokai fiziškai paplušėję, jie niekad nesijaučia pavargę, o priešingai – pasikrovę energijos ir besišypsantys“, – pabrėžė A. Juknė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.