Gyvenimas

2019.07.25 20:37

Dvidešimt tūkstančių kilometrų po Pietų Ameriką – tarsi savęs įšventinimas į vyrus

nuotraukų galerijoje – įspūdingi kadrai
LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.07.25 20:37

Fotografas, keliautojas Tomas Adomavičius sako, kad jo pagrindinis tikslas buvo pasiekti piečiausią Argentinos miestą, tačiau išbandymas taip pat buvo ir kelionė į save, ir mito, kad keliauti po Pietų Ameriką – pavojinga, sulaužymas. „Daugiausia miegojau viešbučiuose – už 9 eurus gali ir pamiegoti, ir pavalgyti“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ teigia jis.

„Būti vienam man nesvetima nuo mažumės“, – sako pašnekovas, vienui vienas po Pietų Ameriką įveikęs 20 tūkst. kilometrų. Tačiau, kaip pats sako, keliaudamas vienas jis niekada nebuvo vienas, susipažino ne tik su daugybe žmonių, bet ir su laukine gamta.

Pietų Ameriką T. Adomavičius pasirinko neatsitiktinai – šis žemynas, jo kultūra, dvasinės praktikos jį domina nuo senų laikų. „Dauguma mano draugų važiuoja į Aziją, aš pasirinkau važiuoti į visiškai kitą pusę, parodyti, koks tai kraštas“, – kalba jis.

Keliautojo pagrindinis tikslas buvo pasiekti Ugnies Žemę – piečiausią Argentinos miestą, t. y. Ušuają. Kelionę jis pradėjo nuo Peru, o keliauti nusprendė su Pietų Amerikoje pirktu, o ne savo motociklu, nes taip, pasak pašnekovo, tiesiog paprasčiau. O Peru turistams lengviausia įsigyti motociklą.

Kelionė į save buvo gili, ypač važiuojant tiesiais Argentinos keliais, kai dešimt dienų visą laiką važiavau tiesiog tiesiai.

„Atvažiuoji, padedi parašą – motociklas tavo. Buvo kliūčių išvažiuoti iš Peru – manęs neišleido į Čilę, nes jie turi tam tikrų teisės aktų, kurie neleidžia turistams išvažiuoti iš Peru. Kartais taiko, kartais netaiko. Kyšių neima, viskas griežta“, – pasakoja T. Adomavičius.

Tačiau jam pasisekė – atvykus į Boliviją jis muitinėje buvo visiškai vienas, tad muitininkai tiesiog uždėjo spaudą ir leido važiuoti.

„Kai kam nors papasakodavau, kad važiuoju į Pietų Ameriką, visi sakydavo – ten pavojinga. Bet nebuvo nė vienos situacijos, kad būtų suspurdėjusi širdis ar nemalonu. Sugrioviau mitą – Pietų Amerika laukia, ten galima drąsiai keliauti“, – pažymi pašnekovas.

Kiekviena kelionės diena buvo kupina nuotykių – jis sako atsikėlęs žinodavo tik kryptį, kuria važiuos, tačiau ne tikslų kelią, kuriame kartais gedo ir jo transporto priemonė. Tačiau keliautojas buvo gerai finansiškai tam pasiruošęs – šiai daugiau nei 3 mėnesius trukusiai kelionei jis buvo susitaupęs 10 tūkst. eurų.

„Turėjau palapinę, miegodavau ir joje. Bet daugiausia miegojau viešbučiuose, kadangi Peru, Bolivijoje nakvynės yra pigios, už 9 eurus gali ir pamiegoti, ir pavalgyti tiek pusryčius, tiek vakarienę“, – tikina pašnekovas. Visgi, anot jo, nakvynė palapinėje turi savo žavesio.

Vienu momentu įvyko nušvitimas: o kam viskam priešintis? Kas vyksta, tegu vyksta. Kai tai suvokiau, atsipalaidavo visas kūnas.

Pats T. Adomavičius šią kelionę vadina savotišku savęs įšventinimu į vyrus – jis norėjo pažiūrėti, kaip jo protas elgiasi visiškai nepažįstamame kontinente, keliaujant nežinant kalbos, kurią jis išmoko tik važiuodamas.

„Kelionė į save buvo gili, ypač važiuojant tiesiais Argentinos keliais, kai dešimt dienų visą laiką važiavau tiesiog tiesiai. Vaizdas aplink mane niekuo nesikeičia – tie patys kalnai, stepės.

Galvoje atsiranda: kodėl čia tiesus kelias, kodėl pučia vėjas, kodėl šalta, kodėl aš išvis važiuoju? Vienu momentu įvyko nušvitimas: o kam viskam priešintis? Kas vyksta, tegu vyksta. Kai tai suvokiau, atsipalaidavo visas kūnas, [atsirado] šypsena veide“, – prisiminimais dalijasi pašnekovas.

T. Adomavičius – profesionalus fotografas. Nuotraukų galerijoje galite pasigrožėti kelionėje užfiksuotais įspūdingais kadrais. Visas pokalbis su keliautoju – laidos įraše (nuo 30.51 min.).

Parengė Indrė Česnauskaitė.

„Labas rytas, Lietuva“ I dalis. Dvylikamečių pažintys internete: atviri pasiūlymai santykiauti ir nieko apie tai nenutuokiantys tėvai