Gyvenimas

2019.07.16 17:38

Baltijos kelio transliacijos vedėjas Vidmantas Putelis: žmones jungė ne žodis, o garsas

Radijas šiandien – tik viena iš medijų, buriančių ir informuojančių žmones. Tačiau prieš trisdešimt metų, kai milijonai stovėjo susikibę Baltijos kelyje, jis buvo vienas pagrindinių informacijos šaltinių. Tuomet koordinatoriumi dirbęs panevėžietis Gvidonas Jakutonis prisimena, kad radijo ryšys padėjo koordinuoti žmones, reguliuoti eismą.

„Tokia koordinacija daugmaž – arba per radiją, arba per radijo žmones“, – sako G. Jakutonis.

Radijo svarbą tais laikais pabrėžia ir tuometis Lietuvos radijo Informacijos redakcijos vadovas Vidmantas Putelis. Pasak Baltijos kelio transliacijos vedėjo, radijas buvo itin svarbus buriant žmones.

„Man įsiminė, kad vis dėlto ne žodis buvo svarbiausia, o garsas, kuris jungė – žmonės susirenka, eina susikibę už rankų. Savotiškai funkciją radijas ir atliko, kurią ir pridera – informuoti ir jungti žmones“, – sakė V. Putelis.

Veikiančius ar neveikiančius radijo aparatus visi norintieji gali atnešti į LRT pastatą Vilniuje, S. Konarskio g. 49 arba į Lietuvos pašto skyrius visoje Lietuvoje. Taip visi gali prisidėti prie akcijos ir prisiminti už laisvę kovojusius žmones.

„1989-aisiais metais, gūdžiais tam tikra prasme, nebuvo feisbuko, nebuvo mobiliųjų telefonų, nebuvo nieko, išskyrus laidinį telefoną, gal dar radijo taškai buvo kai kuriose virtuvėse. Normalesnė, platesnė komunikacija buvo galima tiktai per radijo imtuvą ir būtent dėl to šis prietaisas buvo pasiimtas kaip vienas iš simbolių minint šį trisdešimtmetį“, – sakė LRT RADIJO departamento vadovas Giedrius Masalskis.

Minint 30-ąsias Baltijos kelio metines, LRT kviečia prisiminti už laisvę kovojusius žmones ir atnešti radijo imtuvų į LRT pastatą sostinėje arba bet kurį pašto skyrių visoje Lietuvoje. Radijo imtuvai bus panaudoti kuriant rekordinę radijo imtuvų instaliaciją, kuri rugpjūčio 23 dieną iškils Vilniaus Katedros aikštėje.

Išsamiau – reportaže (nuo 16.16 min.):

Žinios. Šiauliuose „Gyvųjų maršu“ prasidėję renginiai tęsis ir šiandien