Gyvenimas

2019.07.16 19:26

Apie „Černobylio“ įkvėptą butą jau pasakoja ir Prancūzijos radijas, čia lankosi turistai

žiūrėkite reportažą
LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.07.16 19:26

Ant stalo čia žydi gvazdikai, stovi arbatinis, galima pasivaišinti sumuštiniais su daktariška dešra, o šaldytuve „Minsk“ rasti varškės sūrelių. LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“ apsilankė serialo „Černobylis“ įkvėptame bute, kuriame galima trumpam apsigyventi arba užsukti su ekskursija.

Serialas „Černobylis“ įkvėpė vilniečių porą Liną Marcišauską ir Rasą Jusionytę – sostinės Fabijoniškių rajone buvusį senelių butą jie pavertė pramoga turistams.

„Pasirodžius LRT.lt publikacijoms apie butą, su mumis susisiekė labai daug žmonių, jie rašė, kad gali padovanoti mūsų butui tinkamų daiktų. Taip bute atsirado šaldytuvas „Minsk“, sovietinius laikus menančios užuolaidos ir kiti daiktai.

Mums parašė ir nemažai ekskursijų organizatorių, pasiūliusių bendradarbiauti. Taigi butas tapo atviras turistams. Kilo mintis ant stalo palikti arbatos servizą bei įvairių vaišių, kad čia apsilankantys galėtų išgerti arbatos ir pasivaišinti“, – portalui LRT.lt pasakoja R. Jusionytė. Porą pakalbino ir Prancūzijos radijas, sukūręs garso reportažą.

Bute apsilankė ir LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ kūrybinė grupė. Pokyčių bute pora ėmėsi prieš gerą mėnesį, išvydę būtent šiame Vilniaus mikrorajone pernai filmuotą serialą „Černobylis“ – jame Fabijoniškėms atiteko tragiško likimo Pripetės miesto vaidmuo. Kultiniu tapusį serialą juodu žiūrėjo būtent šiame bute.

Apžiūrinėdamas daugiau nei dviejų dešimtmečių senumo skaidres Linas juokiasi, kad buto virtuvė nuo to laiko beveik nepasikeitė. Sovietine stilistika įrengtas butas priklausė Lino seneliams.

Pora šypsosi – teko imtis regreso proceso – tai, ką buvo išnešę ir suslėpę Linui čia tik atsikrausčius, dabar teko sugrąžinti. Vietoj nupirkto naujo šaldytuvo teko pastatyti seną, į savo vietas grįžo laikrodžiai, statulėlės ir servizai, o prie jų prisijungė daiktai iš kitur – pavyzdžiui, salono užuolaidos atvežtos iš analogiško Rasos senelių buto Klaipėdoje.

Kalbėdami apie sovietmečiu vyravusį interjero ir aprangos vienodumą, Rasa su Linu pastebi ir tai, jog vėliau jis niekur neišnyko – Lietuvai tapus nepriklausoma, didžioji dauguma namus atnaujino vadinamuoju euroremonto stiliumi, o dabar dažname bute galima pamatyti tuos pačius naujus baldus iš skandinavų įmonių. Tačiau iš praeities grįžta ir tie dalykai, kurie, Lino teigimu, verti išlikti.

Linas pabrėžia – tai nėra butas muziejus. Čia galima gyventi, galima apsistoti, čia užsuka ir gidų po Fabijoniškes vedamos ekskursijos.

„Vilnius nėra vien tik Senamiestis. Aplink centrą yra daugybė skirtingų rajonų, kuriuose taip pat galima atidaryti kavinę ar kažką panašaus. Juk net ir kavinę gali įsirengti kur nors šeštame daugiaaukščio bute“, – LRT TELEVIZIJOS laidai „Labas rytas, Lietuva“ pasakoja L. Marcišauskas.

Pasidairykite serialo „Černobylis“ įkvėptame bute Fabijoniškėse (nuo 13.30 min.):

„Labas rytas, Lietuva“ I dalis. Fabijoniškes pamilę ir išskirtinį interjerą savo bute sukūrę Rasa ir Linas: Vilnius nėra tik senamiestis
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt