Naujienų srautas

Gyvenimas2019.07.16 12:24

Minima jūrų kiaulyčių diena: protingi gyvūnai reaguoja šaukiami vardu

Liepos 16 d. minima jūrų kiaulyčių diena. Žavios, protingos ir mylinčios jūrų kiaulytės, kurios tapo viena iš populiariausių naminių gyvūnų rūšių, kilusios iš Andų kalnų. Tiesa, šie žavūs padarėliai neturi giminingų ryšių nei su kiaulių rūšimi, nei su jūros gyvūnais.

Europoje šie žinduoliai, kaip naminiai gyvūnai pradėti auginti 16 amžiuje. Tai draugiški, ramūs prie žmogaus prisirišę padarėliai.

Jūrų kiaulyčių amžiaus vidurkis yra maždaug apie 8-10 metų. Tarpusavyje šie padarėliai bendrauja cypdami, burbdami ar kalendami dantimis.

Populiaraus naminio gyvūno veislių įvairovė – stulbinanti, kaip ir visa žmogų supanti gyvūnų karalystė. Skaičiuojama per 20 skirtingų jūrų kiaulyčių rūšių, nors ne visos iš jų yra oficialiai pripažintos.

Jūrų kiaulytės – protingos, nesunkiai mokosi šeimininko komandų, pavyzdžiui – pripranta prie tam tikro vardo ir juo pašaukus, atbėga pas ją kvietusį asmenį.

Šis naminis gyvūnas – išties taikaus ir draugiško charakterio, ypač prieraišus, dėl šios priežasties tinka šeimoms, auginančioms mažamečius.

Kadangi jūrų kiaulytės yra socialūs padarėliai, patartina juos auginti grupelėmis. Tiesa, drauge geriausia laikyti tos pačios lyties gyvūnėlius.

Išsamiau – laidos įraše (nuo 52.55 min.):

Jūrų kiaulytės: pribėga pakviestos vardu, yra prieraišios ir gyvena net iki 10 metų
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi