Naujienų srautas

Gyvenimas2019.07.15 16:45

Į aukščiausią Lietuvos apžvalgos bokštą įkopė daugiau nei 10 tūkst. žmonių: teko laukti ir tris valandas

Birštone penktadienį atidarytą apžvalgos bokštą, kuris yra aukščiausias Lietuvoje, per savaitgalį aplankė daugiau nei 10 tūkst. žmonių. Kai kuriems lankytojams eilėje teko palaukti ir po keletą valandų.

„Šeštadienį buvo pėsčiųjų žygis, ten ėjo keletas maršrutų per bokštą, tai savaime suprantama, kad generuoja keletą tūkstančių. Ir dar atvažiuojantys fanai, kurie nori būti patys pirmieji“, – BNS sakė Birštono turizmo informacijos centro vadovė Rūta Kapačinskaitė.

„Aš pati penktadienį po darbo valandą stovėjau prie bokšto, kad sureguliuotume žmonių srautą“, – pridūrė ji.

Birštono apžvalgos bokštas – aukščiausias Lietuvoje, jo aikštelė įrengta 45 metrų aukštyje. Vienu metu į bokštą bent jau kol kas įleidžiama iki 40 žmonių.

Pirmosiomis dienomis po atidarymo lankytojų srautus valdė ir Nemuno kilpų regioninio parko direkcijos darbuotojai.

Anot laikinojo direkcijos vadovo Renato Jakaičio, kai kuriems lankytojams eilėse teko laukti ir keletą valandų.

„Žmonės supratingi, kažkokių incidentų, kad kažkas grūstųsi per prievartą, nelabai buvo. Bet visi pirmom dienom nori apsilankyti ir dėl to kai kurie laukė net po dvi tris valandas eilėje“, – BNS sakė aplinkosaugininkas.

„Didžiulis srautas, didžiulis“, – pridūrė jis.

Skelbiama, kad šiuo metu bokštas atviras lankymui nuo septintos ryto iki dešimtos valandos vakaro, jo lankymas – nemokamas.

„Bokštas nakčiai užrakinamas, nes kol kas nėra galimybių, kad ten kažkas dirbtų visą parą. Nėra nei lėšų, nei etatų, nei specialistų. Tai jis septintą ryto atrakinamas, o dešimtą užrakinamas“, – teigė R. Jakaitis.

Ateityje planuojama, kad bokštas būtų atidarytas visą parą. Šiuo metu rekomenduojama bokštą lankyti darbo dienomis, kai mažiau žmonių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi