Gyvenimas

2019.07.15 15:13

Meškų mylėtojo sumanymas tiesiogiai transliuoti jų gyvenimą pakerėjo daugelį

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.07.15 15:13

Internetu stebėti gyvūnus leidžia daugelis nacionalinių parkų, bet rytų Suomijos meškų gyvenimą buvo galima pamatyti 360-ies laipsnių kampu. Toks vieno gamtos mylėtojo sumanymas patraukė daugelio dėmesį.

Kamera kelioms dienoms buvo įrengta meškų pamėgtoje laukymėje netoli Rusijos sienos. Tai vietos verslininko, užsiimančio turizmu, sumanymas. Jis kasdien palieka ėdalo meškoms ir jas pažįsta taip puikiai, kad gali ilgai pasakoti kiekvienos iš jų istoriją.

Tiesioginė transliacija sulaukė didelio populiarumo. Verslininkas tikisi, kad atsiras norinčių virtualią pažintį su meškomis pratęsti iš arčiau. Ilgais vasaros vakarais meškos prieš kamerą dažniausiai pasirodydavo po septintos vakaro, kai galėdavo tikėtis čia pasisotinti, ir nesitraukdavo iki ryto.

Suomijos gamtos išteklių institutas skaičiuoja, kad šalyje yra apie du tūkstančius meškų, bet tikslaus skaičiaus nustatyti neįmanoma, nes jos šleivoja pirmyn atgal per sieną su Rusija. Dažniausiai jos sutinkamos Suomijos rytuose, bet pasitaiko ir centrinėje dalyje, o kartais ir pietuose.

Išsamiau – reportaže (nuo 04.15 min.):

Žinios. VGTU mokslininkai rado būdą, kaip mažinti ir aplinkos taršą, ir triukšmą
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt