Naujienų srautas

Gyvenimas2019.07.15 17:12

Didingumu žavinti Lenktoji piramidė turistams atvėrė ir savo požemius

Cheopso piramidę prie Kairo jau spėjo aplankyti daugelis pasaulio turistų, o nuo šiol į lankytinų Egipto objektų sąrašą įtraukta ir jo tėvo, faraono Snefru piramidė. Maždaug už 40 kilometrų nuo Egipto sostinės esantis statinys ne be priežasties vietinių dar vadinamas Lenktąja piramide.

Pirmą kartą keliautojų publika šią piramidę išvydo 1965 metais. Šiuo metu Egipto pareigūnai viliasi, kad statinio vidaus pritaikymas keliautojų grupėms padės atkurti turistų srautą, sumažėjusį dėl šalį sukrėtusių politinių neramumų.

Faraono Snefru piramidei, vienai iš ankstyviausių Egipte – daugiau kaip 4600 metų. Nuo šiol didingą statinį bus galima apžiūrėti ne tik iš išorės, taip pat ir iš vidaus. Tie, kas ryšis įveikti siaurą 79 metrų ilgio tunelį į piramidės vidų, pasieks dvi laidojimo patalpas.

101 metro aukščio Faraono Snefru piramidė vietinių gyventojų praminta Lenktąja dėl neįprastos jos formos – pirmi 49 metrai pastatyti statesniu kampu negu viršūnė. Ji pastatyta pereinamuoju laikotarpiu tarp stačių piramidžių ir tokių, kurias įprasta matyti kitose.

Tai viena iš dviejų piramidžių, kurią pastatė ketvirtosios dinastijos pradininkas faraonas Sneferu. Dinastiją garsino jo sūnus Cheopsas, kurio piramidė įkurta Gizoje, Kairo priemiestyje. Tiesa, už turizmą atsakingi Egipto pareigūnai seniai nerimauja dėl gerokai sumažėjusio keliautojų srauto į šiuos objektus – iš pradžių dėl arabų pavasario, paskui dėl karinio perversmo, ir tada – dėl islamistų atakų.

Egipto senovės palikimo tarybos vadovo, Mostafa Vaziri, teigimu, daugelis turistų iš viso pasaulio jau yra girdėję apie Lenktąją piramidę, tačiau niekas neturėjo galimybės aplankyti jos iš vidaus. Džiugu, kad nuo šiandien – ši galimybė suteikta.

„Tai ir yra tikrasis keliautojų pritraukimas Egipte. Ypač po 2011-ųjų revoliucijos, kurios metu turistų skaičius mūsų šalyje ypač sumažėjo“, – teigė Mostafa Vaziri.

Kartu su Raudonąja piramide netoliese, Lenktoji piramidė sudaro Dahšuro nekropolį į pietus nuo Kairo. Už senovės relikvijas atsakingas pareigūnas vilioja turistus ir čia atrastais kitais lobiais – akmens, molio ir medžio sarkofagais, dalis iš jų su mumijomis.

„Čia taip pat rasta medinių laidojimo kaukių ir instrumentų akmeniui skaldyti. Pareigūnai sako, kad rugpjūtį pradės kasinėjimo darbus ir kitose kapavietėse. Tuo metu, kai Faraono Snefru piramidė buvo rengiama atidarymui, jos viduje buvo aptikta gausybė paslėptų bei mokslininkų neištirtų kapų“, – pasakojo Mostafa Vaziri.

Taip pat skaitykite

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi