Gyvenimas

2019.07.14 15:54

Sukulentai: interjero mados tendencija, teikianti naudos ir sveikatai

dekoro idėjos – nuotraukų galerijoje
LRT.lt2019.07.14 15:54

Miniatiūriniai sodai ir įvairios sukulentų bei kaktusų kompozicijos pastaruoju metu vis dažniau puošia namus. Jos ne tik gerai atrodo, tačiau ir yra lengvai prižiūrimos. Be to, šie augalai teikia ir naudos sveikatai, rašoma žurnale „House Beautiful“.

Žaliuojantys augalai būdami šviesoje sugeria anglies dioksidą ir išskiria deguonį, tačiau tamsoje daugelis jų išskiria anglies dioksidą. Tiesa, daug mažesnį jo kiekį, nei kambaryje esantis žmogus. Tačiau sukulentai (taip pat ir kai kurios orchidėjų ar palmių rūšys) ir naktį išskiria deguonį. Be to, sukulentai (pvz, alavijas) puikiai išvalo orą nuo toksinų.

Apie dešimt procentų drėgmės, esančios ore, pagamina augalai. Gėlės jūsų namuose taip pat gali drėkinti orą. Norvegijos žemės ūkio universitete atliktų tyrimų duomenimis, darbo vietose, kuriose yra kambarinių augalų, darbuotojai serga rečiau.

Beje, darbo ar studijų kabinete augalai reikalingi ir tam, kad būtų lengviau susikaupti. Mičiano universitete atlikti tyrimai rodo, kad dirbantys ar besimokantys patalpoje su augalais, susikaupia lengviau, pagerėja jų atmintis ir jie įsimena daugiau. Kadangi sukulentai ir įvairūs kaktusai neužima daug vietos, jie puikiai tinka ant darbo stalo.

Interjeros dizaineriai taip pat sutinka, kad sukulentai puiki namų puošmena. Jie paprastai būna nedideli, tad juos galima padėti bet kur, netgi pastatyti komodos ar televizoriaus spintelės lentynėlėje.

Beje, kasmet vis populiaresni darosi miniatiūriniai sukulentai. Juos kartais netgi sodina į nedideles, pajūry rastas kriaukles.

Interjero dizaineriai sako, kad įvairios kompozicijos tikrai suteikia jaukumo namams, tačiau siūlo būti kūrybiškesniais ir juos „apgyvendinti“ ne vazonuose, stiklinėse vazose, apvaliuose akvariumuose, stiklainiuose, sendinto medžio dėžutėse, dailiai atrodančiame, dekoruotame arbatinyje ar puodelyje. Kompozicijas siūloma dekoruoti pačių surinktais akmenėliais ar kriauklėmis.

Daugiau idėjų – nuotraukų galerijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt