Gyvenimas

2019.07.14 14:53

Vilniečius ir kauniečius į gražiausias miestų vietas išvilioja nemokamos treniruotės

Austėja Šataitė, BNS2019.07.14 14:53

Nemokamos treniruotės kauniečius ir sostinės gyventojus bei svečius vilioja išlįsti iš namų. Aktyviai praleisti laiką nori ir vaikai, ir senjorai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Kauno ir Vilniaus gyventojai vasarą vėl kviečiami į viešosiose erdvėse vykstančias nemokamas treniruotes.

Kaune veikianti iniciatyva „Judėk sveikai“ jau ne pirmą vasarą miestiečiams siūlo įvairias treniruotes viešosiose miesto erdvėse.

Jos vyksta ne tik miesto centre esančioje Nemuno saloje ar Santakos parke, bet ir toliau nuo centro įrengtame Kalniečių parke ar „Santaros“ mokyklos stadione ir sulaukia didelio miestiečių susidomėjimo.

„Kauno miesto gyventojai labai aktyviai įsitraukia į „Judėk sveikai“ treniruotes. Nuo 50 iki 100 žmonių gali net ateiti į vieną treniruotę“, – teigė Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistė Lina Pranckevičiūtė.

Populiariausios išlieka didesnio intensyvumo funkcinės treniruotės, bet susidomėjimo sulaukia ir senjorams bei vaikams skirti užsiėmimai.

Taip pat, Kaune šiltuoju metų laiku kiekvieną mėnesį organizuojami nemokami orientavimosi žaidimai. Jie pritraukia ne tik šeimas, bet ir draugų kompanijas. „Jie nori sužinoti naujų vietų Kauno mieste, daugiau istorijos sužinoti“, – pridūrė L. Pranckevičiūtė.

Sostinėje sportuoti miesto parkuose ir aikštėse kviečia „Sveikas miestas“.

„Mes startavome birželio mėnesį ir planuojame tęsti iki rugpjūčio pabaigos, Vingio, Ozo parkuose, Bernardinų sode, Lukiškių aikštėje, ir Petro Cvirkos skvere“, – sakė „Sveiko miesto“ Komunikacijos vadovė Karolina Dilytė.

Ji pastebi, kad žmonės noriai susirenka į ramesnius užsiėmimus, meditacijas, sąmoningo kvėpavimo ar Čigongo praktikas (sveikatinimo pratimų ir meditacijų sistema). Bernardinų sode vykstančios Čigongo praktikos yra tokios populiarios, kad teko dažniau rengti užsiėmimus ir nuo liepos mėnesio užsiėmimai vyksta keturis kartus per savaitę.

Kaip patį populiariausią užsiėmimą, į kurį susirenka apie 40 žmonių, K. Dilytė įvardija Aigustės Karaliūnaitės Lukiškių aikštėje vedamą jogą.

„Prisijungia įvairiausi žmonės, Lukiškių aikštė apskritai tokia puiki erdvė dabar. Tikrai smagu žiūrėti į žmones Lukiškių aikštėje darančius užsiėmimus arba tiesiog po treniruotės gulinčius ant kilimėlių“, – pasakojo K. Dilytė.

Kaune pastebima, kad treniruotėse dažniausiai lankosi darbingo amžiaus žmonės, o Vilniuje sportininkų amžius svyruoja nuo 20 iki 65 metų. Nugaros stiprinimo treniruotėse sulaukiama ypač įvairaus amžiaus sporto entuziastų, „atkeliauja ir aštuoniolikmečiai, ir močiutės“.

Treneriai už treniruotes Kaune gauna atlyginimą, su jais yra deramasi ir dėl kainos, ir dėl patogaus užsiėmimams laiko. Atsižvelgiama ne tik į trenerio norimą gauti atlygį, bet ir į kvalifikaciją. Visi treneriai privalo turėti masinių užsiėmimų vedimo patirties, turi mokėti vesti treniruotes didelėms grupėms. Žiemos sezono metu pageidaujama, kad treneris turėtų savo salę.

Sostinėje treneriai už užsiėmimus atlyginimo negauna, visi „Sveiko miesto“ partneriai užsiėmimus veda savanoriškai. Anot K. Dilytės, „Sveikas miestas“ yra ne pelno siekianti organizacija, treneriams ir partnerių organizacijoms suranda viešą erdvę vesti treniruotes, suteikia reklaminę poziciją, viešina jų veiklą.

Treniruotes rengia ne tik šiltuoju metų laiku

Ir „Judėk sveikai“, ir „Sveikas miestas“ treniruotes rengia ir šaltuoju metų laiku, jos taip pat sulaukia didelio miestiečių susidomėjimo.

Pasak L. Pranckevičiūtės, žiemą Kaune nemokamos treniruotės yra netgi populiaresnės negu vasarą. Ji įvardija, kad vasarą daug žmonių atostogauja, mieste vyksta nemažai kitokių renginių, o žiemą žmonės sportuoti renkasi noriai ir jų susirenka labai daug.

Šaltuoju metų laiku treniruotės taip pat vyksta ne tik miesto centre, bet stengiamasi veiklas perkelti ir į miegamuosius mikrorajonus, mokyklų sales, sporto klubus. Pagrindiniais kriterijais renkantis salę išlieka jos vieta bei dydis.

Vilniuje praeitų metų lapkritį taip pat startavo keturis mėnesius trukęs projektas, kuomet sostinės gyventojai buvo kviečiami nemokamai sportuoti įvairiuose sporto klubuose. Sulaukus didelio susidomėjimo, šiais metais taip pat planuojama organizuoti treniruotes šaltuoju metų laiku.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.