Gyvenimas

2019.07.14 11:01

Kalėdos liepą: pietų pusrutulyje šurmuliuoja šventinės mugės, puošiamos eglutės

LRT.lt2019.07.14 11:01

Sniegas daugeliui iš mūsų yra vienas svarbiausių kalėdinių puošmenų, nusimename, jei per žiemos šventes nepasninga. Pietų pusrutulyje gruodžio 25-ąją – pats vidurvasaris, tad norėdami pajausti šventinę nuotaiką, jo gyventojai Kalėdas švenčia ir liepos mėnesį, kai pas juos siaučia žiema.

Pietų pusrutulio kraštuose šį mėnesį skamba kalėdinės dainos, šurmuliuoja mugės, puošiamos kalėdinės eglutės, siūlomos įvairios pramogos, žmonės puošiasi šventiniais megztiniais, ruošia šventinius pietus ir laukia Kalėdų Senelio.

Ypač ši tradicija ryški Australijoje. Šį savaitgalį pietinio pusrutulio gyventojai socialiniuose tinkluose dalijasi šventine nuotaika ir šventinių vakarėlių nuotraukomis.

Kai šiaurinis pusrutulis pasiduoda šventinei karštinei, pietinis pusrutulis taip pat švenčia Kalėdas, tačiau norėdami pajausti žiemišką šios šventės dvasią, ją pamini du kartus – gruodį, kai pas juos yra vasaros vidurys, ir liepą, kai džiaugiasi, kad žiema jau įpusėjo.

„Hallmark“ televizija netgi siūlo daugybę kalėdinių filmų premjerų ir specialią šventinę televizijos programą, parduotuvėse skelbiami išpardavimai.

View this post on Instagram

#christmasinjuly #bastillesydney #therocks

A post shared by Charbel Assaker (@gleichschaltung) on

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt