Gyvenimas

2019.07.13 16:41

Dvaruose keptų meduolių istorija spalvinga kaip ir patys kepiniai: porą papuošti bandė ir Ignas Krupavičius

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.07.13 16:41

Jei esate smaližius, norite smagiai praleisti laisvalaikį, o galbūt norite sukurti šiltą dovaną artimiesiems – išsikepkite meduolių. LRT TELEVIZIJOS laidai „Labas rytas, Lietuva“ kultūros paveldo specialistė dr. Rasa Bertašiūtė atskleidė ir 19 amžiaus meduolių receptą, o laidos vedėjas Ignas Krupavičius bandė meduolius dekoruoti.

Meduolių istorija labai sena ir labai įdomi. „Pavyzdžiui, seniau prieš žiemos šventes kepyklose būdavo iškepama daugybė meduolių, kuriuos ponai dalydavo visiems savo valstiečiams ir baudžiauninkams. Be to, dvarų ponai meduolius veždavosi ir į svečius, ir į keliones, ir net į karą“, – pasakoja R. Bertašiūtė.

Kad meduoliai būtų gražesni, kepėjai naudodavo kruopščiai meistrų išdrožinėtas ir išskaptuotas medines formeles. Jų būta pačių įvairiausių: ir skirtingo dydžio, ir skirtingų ornamentų.

„Baroko laikais dvaruose būdavo rengiamos itin prašmatnios puotos. Jose netrūkdavo meduolių, juos ne tik valgydavo, bet ir stalus puošdavo – didesnius meduolius pastatydavo ant stalo kaip kokius paveikslus. Didžiausias žinomas meduolis buvo net 2,5 m. ilgio. Sunku patikėti, kad tokį galima iškepti“, – sako R. Bertašiūtė.

Anksčiau, anot jos, cukrų naudodavo tik ponai. „Jie gaudavo tokį vientisą didžiulį cukraus kūgį, o kad jį galėtų naudoti turėdavo specialiu kirvuku atsikirsti. Dažniausiai toks kūgis būdavo slepiamas spintoje, vartojamas labai saikingai, dažniausiai atvykus svečiams.

Kai atsirado cukraus fabrikai ir jis tapo lengviau prieinamu produktu, meduoliai pradėti puošti įvairiais cukraus glaistais. Spalvoti glaistai buvo dažomi natūraliomis priemonėmis – uoginėmis ir pan.“, – pasakoja žinovė.

Iš tiesų, pasak jos, meduolio kepimas – geriausia meno terapija, kai gali kūrybiškai praleisti laiką su šeima. Meduolius galima iškepti pačių įvairiausių formų: nuo išpjautos širdelės iki trimačio namuko ar net viso miesto. Ne mažiau smagu ir glaistais išpiešti įvairius ornamentus.

Meduolius dekoruoti pabandė ir su kultūros paveldo specialiste susitikęs I. Krupavičius.

Beje, R. Petrašiūtė pasidalijo itin senu, 19 amžiuje vienoje Tilžėje išleistoje knygoje aprašomu meduolių receptu.

19 a. receptas ir Igno bandymai papuošti meduolius – vaizdo įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.