Gyvenimas

2019.07.13 13:43

Poniškos virtuvės paslaptys: kokiomis žolelėmis savo maistą gardindavo lietuviškuose dvaruose

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.07.13 13:43

„Prieskoniai Lietuvos dvaro gyvenime buvo labai svarbūs, vieni augdavo tik ponų daržuose, kiti – kaimo žmonių darželiuose“, – LRT TELEVIZIJOS laidai „Labas rytas, Lietuva“ pasakoja muziejininkė Rasa Žumbakienė. Kai kurios kadaise naudotos prieskoninės žolelės naudojamos iki šiol, o kai kurias ji siūlo atrasti iš naujo.

Mūsų protėviai naudojo įvairias žoleles, iš vienų virdavo arbatas, kitomis gardindavo ir maistą. Ganėtinai populiarus mūsų dvarų daržuose buvo pelėtrūnas. „Paprasti kaimo gyventojai labai mėgo jį dėti į virtinių varškės ar bulvinį įdarą“, – pasakoja muziejininkė.

Dar viena prieskoninė žolelė, buvusi populiari ruošiant stalą dvaruose, yra mairūnas. „Jį aprašęs garsus žemaičių botanikas Jurgis Ambraziejus Pabrėža. Jis minėjo, kad kaprizingasis mairūnas auga tik dvarponių daržuose“, – pasakoja ji.

Lietuvių dvaruose buvo auginamas ir šiandien ant dažnos palangės žaliuojantis bazilikas. O jei paskinsite baziliko lapių ir juos užplikysite, gausite arbatą, kuri padeda spręsti kai kurias skrandžio bėdas, pastebi muziejininkė.

Dar vienas poniškas augalas – darželinis dašis. Jis, anot R. Žumbakienės, jau gerokai primirštas, dažnas net nežino apie tokį augalą: „Dvidešimtojo amžiaus pradžioje ir vienas kitas kaimo žmogus augino dašį, juo gardino baltymais turtingų daržovių patiekalus, jis taip pat tinka riebiems mėsos ar žuvies patiekalams.“

Dvaruose buvo populiari ir iki šiol mielai naudojama šaltmėtė, prieskoninė žolelė iš kurios ir puiki arbata gaunasi. Šis augalas itin mėgstamas buvo Žemaitijoje.

„Ją naudodavo ir maistui ruošti – šaltmėtės dėdavo į virtinius, varškinius įdarus. Labai mėgstama dvaruose buvo ir pipirmėtė, iš kurios virdavo arbatą.

Dažniausiai pirpirmėtes dvaruose augindavo ponai, o šaltmėtes žaliuodavo prastuomenės darželiuose“, – pasakoja R. Žumbakienė.

Populiari būdavo ir melisa, dažnai supainiojama su citrininte katžole, kurią iš tiesų labai mėgdavo ir dvaro katinai. „Žmonės sakydavo, kad katžolių arbatą reikia gerti prieš miegą, tuomet gerai išsimiegosi ir palankys tik geri sapnai“, – šypsosi muziejininkė.

Anot jos, paprasto žmogaus darželius prieskoniai pasiekdavo iš dvaro ar vienuolyno sodų. Kadangi dažniausiai paprasti kaimo gyventojai darbuodavosi dvaruose, jie stengdavosi gauti sėklų ir jas sėdavo savo darželiuose.

Kokie augalai žaliuodavo mūsų kaimų ir dvarų darželiuose, galima pamatyti ir apsilankius Rumšiškėse, kur veikia speciali eskpozicija – darželis „Lietuvos senųjų daželių augalai: kvapūs, puošnūs ir maistingi“.

Išsamiau – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše (nuo 49.23 min.).

„Labas rytas, Lietuva!“ I dalis. Kelionė po Lietuvos dvarus: Rumšiškių liaudies buities muziejaus gyvenimas saldus kaip ir ten kepami meduoliai